Genel 20 EKİM 2009 / 13:33

Dubai'de başvurular self servis

Dubai'nin bilişim etkinliği GITEX'te ilk kez sergilenen self servis vize başvuru kioskları büyük ilgi gördü.

Dubai'nin bilişim etkinliği GITEX'te ilk kez sergilenen self servis vize başvuru kioskları büyük ilgi gördü.


Dubai sınırları içerisindeki yabancıların çalışma ve oturma haklarını düzenleyen devlet kuruluşu Dubai Naturalization and Residency Department (DNRD), başvurularda yaşanan gecikmeleri ortadan kaldırmak için Türkiye'nin kiosk üreticisi İnnova ile anlaştı. Bu anlaşmanın sonucunda üretilen self servis vize başvuru noktası özelliğindeki kiosk 18 Ekim tarihinde başlayan uluslararası GITEX fuarında tüm dünyaya duyuruldu.

Bu proje kapsamında Dubai'de çalışmak isteyen yabancılar, İnnova'nın ürettiği self servis vize başvuru cihazları ile taleplerini sadece birkaç dakika içerisinde DNRD'ye iletebilecek.

DNRD self servis vize başvuru noktalarını 2009 sonuna kadar devreye sokmayı planlıyor. İlk kez GITEX fuarında sergilenen ve İnnova'nın Türkiye'deki üretim tesislerinde üretilen kioskların üzerinde parmak izi okuyucusu, pasaport tarayıcısı, bilet yazıcısı, değerli kağıt yazıcısı, kredi kartı ve nakit para ünitesi gibi gelişmiş teknolojiye sahip bileşenler yer alıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun