Genel 22 AĞUSTOS 2012 / 16:02

Drink&Dine uygulaması mobil cihazınızı 'garsona' dönüştürüyor

Mobil cihazlar 'garsona' dönüşüyor

Shopamani ve Protel tarafından gerçekleştirilen ‘Drink&Dine’ uygulamasıyla doğrudan akıllı telefon üzerinden sipariş vermek ya da ödeme yapmak mümkün hale geliyor.Shopamani SmartWallet içinde bulunan ürünlerden birisi olan Shopamani Drink& Dine ile kullanıcılar restoran ve kafelerde artık sadece cep telefonları üzerinden hesap açabilecek, siparişlerini verebilecek, ödemelerini yapabilecekleri gibi kendilerine özel sunulan fırsatları da değerlendirebilecekler.

Paypal ve 180’den fazla ülkede restoran-bar yazılımlarında en büyük pazar payına sahip Micros-Fidelio’nun Türkiye temsilcisi Protel ile geliştirdiği uygulama, akıllı telefonlar kullanıcıları tarafından ücretsiz olarak indirilebiliyor. Üye olarak kullanılabilecek uygulama programında, ilgili mekan seçilerek hesap açmak ve hesap kodunu garsona bildirmek gerekiyor. Siparişlerini de cep telefonu üzerinden veren kullanıcı hesabı ödemek istediğinde ise yine uygulama üzerinden PayPal hesabına bağlanarak, hızlı ve güvenli bir şekilde ödemesini gerçekleştirilebiliyor.

Tüketicilerin talep ve istekleri ön planda

Konuyu değerlendiren PayPal Türkiye Ülke Direktörü Kıvanç Onan, uygulamanın çözüm ortaklarından biri oldukları için oldukça mutlu ve heyecanlı olduklarını söyledi. Onan, yeni alışveriş deneyiminde güvenlik ve hız ikileminin ön plana çıktığına dikkat çekti. Şirket olarak cihazdan, operatörden ve banka seçiminden bağımsız tamamıyla küresel bir bulut cüzdan yapısına sahip olduklarını belirten Onan, bu açıdan tüketiciler ve satıcılar açısından da birçok kolaylığı güvenli bir biçimde müşterilerine sunduklarını ifade etti.

Yakın zamanda fiziksel ve çevrimiçi mağazalar arasında çok hızlı bir dönüşüm yaşanmasını öngördüklerini  ifade eden Onan, mobil imkanlarını fiziksel mağazalarıyla birleştirerek benzersiz bir alışveriş deneyimi sunabilen markaların hayatta kalacağını belirtti. Müşterilerin her an, her yerde ve her şekilde alışveriş yapabilmelerini sağlamaya yönelik olarak geliştirildiğini dile getiren Onan, tüketici talep ve isteklerinin de bu doğrultuda şekillendiğini vurguladı.

Uygulamanın iOS için olanını iTunes üzerinden, Android cihazlar için olanını da Google Play üzerinden indirebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun