Genel 08 EYLÜL 2009 / 10:30

Döndüre döndüre Tetris

Tetris'in bir klasik olduğunu kabul etmek lazım ancak 360 Game adıyla çıkan bu yeni versiyon en klasiklerde bile yeniliğin heyecan uyandırdığını ortaya koyuyor.

Tetris'in bir klasik olduğunu kabul etmek lazım ancak 360 Game adıyla çıkan bu yeni versiyon en klasiklerde bile yeniliğin heyecan uyandırdığını ortaya koyuyor.


Tetris'te satırları oluşturmanıza ve puanları toplamanıza olanak veren o çeşitli şekillerdeki parçacıklara Tetriminos dendiğini biliyor muydunuz? Bilmiyorduysanız da artık öğrendiniz.

İşte bu yeni Tetris 360 Game elektronik oyununda da temel olarak Tetriminoslar, orijinal Tetris'de olduğu gibi, oyunun 6,5 cm genişliğindeki ekranında yukarıdan zemine doğru düşüyor.

Tetris 360 Game'i normal tetristen ayıran şey ise şu: Fiziksel olarak oyunu eksen üzerinde döndürerek ekranın hangi kenarının alt kısım olarak kullanılacağına siz karar veriyorsunuz. Bu da Tetris için yepyeni bir deneyim ortaya çıkartıyor. En uzman Tetris oyuncularınının bile denemek isteyeceği bir yenilik. Ayrıca klasik Tetris'de olduğu gibi parçalar dört tuştan biriyle düştükleri gibi döndürülebiliyorlar.

Tetris 360 Game'i Türkiye'de bulmanız biraz zor ama uluslararası bir e-ticaret sitesinden sipariş etmek isterseniz diye fiyat bilgisini de paylaşalım: Ürünün tavsiye edilen satış fiyatı 29,90 dolar.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun