Genel 24 KASIM 2010 / 12:33

Dokunmatik çift ekranlı Iconia tanıtıldı

Acer'ın yeni dizüstü bilgisayarı Toshiba Libretto'ya rakip olarak geldi.

Acer'ın yeni dizüstü bilgisayarı Toshiba Libretto'ya rakip olarak geldi.


New York'da düzenlenen Acer küresel basın etkinliğindeki sürprizler devam ediyor. Yeni tanıtılan ürünler arasında çift dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayar Iconia da yer alıyor. Toshiba'nın Libretto'suna rakip olacak bilgisayarın teknik özellikleri de açıklandı.

Teknik detaylardan önce bilgisayarın klasik bir klavye yerine dokunmatik ekrana sahip olduğunu, ayrıca klasik dizüstü bilgisayarlarda karşımızda görüntü veren ekran da dokunularak yönetiliyor.

Iconia'nın son dönemin trend kavramlarından olan bulut bilişime uyumlu olarak içeriğin kolaylıkla paylaşılmasını sağlıyor. Teknik özelliklere bakıldığında işletim sistemi olarak yine Windows 7 Home Premium tercih edildiği görülüyor. Intel Core i5 işlemci bulunan bilgisayarda 4 gigabayta kadar artırılabilir bellek, 14 inçlik çift dokunmatik, 1366'ya 768 çözünürlüklü ekran bulunuyor.

Bunun dışında bağlantı özelliklerine bakıldığında 802.11b/g/n WiFi, Bluetooth 3.0, bütünleştirilmiş 3G WWAN, gigabit Ethernet olduğu görülüyor. 3 adet USB 2.0 bulunan Iconia ile bir adet de USB 3.0'a uyumlu jak veriliyor.