Genel 09 ARALIK 2010 / 09:22

Dokümanlarınızı cep telefonundan basın

Xerox “Mobil Baskı Çözümü” ile akıllı cep telefonları üzerinden baskı almak mümkün oluyor.

Xerox “Mobil Baskı Çözümü” ile akıllı cep telefonları üzerinden baskı almak mümkün oluyor.


Xerox, mobil baskı çözümlerine bir yenisini ekledi. Daha önce dizüstü bilgisayarlar ile baskı alınmasını sağlayan yazılımını piyasaya süren Xerox, şimdi de yeni yazılım ile mobil telefonlar üzerinden baskı alma olanağı sunuyor.

Yeni “Xerox Mobil Baskı Çözümü” ile e-posta destekli cihazlardan, herhangi bir sürücü ya da uygulama indirmeden baskı alınabiliyor. Mobil cihazından baskı almak isteyen kullanıcıya, herhangi bir Xerox Genişletilebilir Arayüz Paltformu'ndan baskı almasını sağlayacak bir onay kodu gönderiliyor. Kullanıcı bu kodu giriyor ve e-postasında bulunan dokümanı basabiliyor.

Baskı aldığı dokümanların formatını koruyan Xerox Mobil Baskı Çözümü çift taraflı baskı, baskı önizleme, renkli baskı, sonlandırıcı gibi baskı seçeneklerine de sahip.

Xerox ayrıca daha önce piyasaya sürdüğü “Mobil Ekspres Sürücü (Mobile Express Driver)” ve “Global Baskı Sürücü (Global Print Driver)” yazılımlarını da yenilediğini duyurdu. Çift taraflı baskı, prova baskı, geri dönüştürülmüş kağıt üzerine baskı ve baskı ön izleme özelliklerinin mobil cihazlarla da kullanılmasını sağlayan mobil baskı yazılımları, dokümanların renklerini değiştirmeye sağlayan Xerox’un “renk dili” teknolojisini de destekliyor.

Xerox, Mobil Ekspres Sürücü ve Global Baskı Sürücü yazılımlarını ücretsiz sunarken, mobil araçlar üzerinden sunulan Xerox Mobil Baskı Çözümü için belli bir ücret alacak. Şu an için belirli Xerox ürünleriyle uyumlu olan Xerox Mobil Baskı Çözümü, 2011 yılının başından itibaren tüm dünyada marka bağımsız olarak kullanılabilecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun