Genel 27 KASIM 2008 / 14:42

Doğu Akdeniz bilişim ile buluşuyor

Doğu Akdeniz Bilişim bilgi ve iletişim teknolojileri fuarı, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı.

Doğu Akdeniz Bilişim bilgi ve iletişim teknolojileri fuarı, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı.


Bu yıl ikinci kez düzenlenen fuar, bilişim çözümlerinin kullanıcılarla en yakın yerde ve en etkin şekilde paylaşılmasına fırsat sunmayı ve Doğu Akdeniz’in en büyük ve en kapsamlı iş ve bilişim platformunu oluşturmayı hedefliyor. Fuarda, 200’ün üzerinde marka ile Bilgi ve İletişim teknolojilerinin ofislerde ve  evlerde kullanılan en yeni ürün ve çözümleri  ziyaretçilere sunulacak. Fuarda kurumlara yönelik yazılım ve donanım ürünlerinin yanı sıra, kişisel dizüstü bilgisayarlardan ses sistemlerine, Plazma ve LCD ekranlardan multimedya sistemlere, ev sinema sistemlerinden cep telefonlarına kadar çeşitli ürünler ilk defa ziyaretçiler ile buluşuyor. Fuar 30 Kasım Pazar akşamı kapılarını kapayacak.


 


Tifaş Genel Müdürü Serhad Öktem’in konuşmasıyla başlayan açılış törenine, Adana Valisi İlhan Atış ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak da konuşmalarıyla katıldılar.


TİFAŞ Genel Müdürü M. Serhad Öktem konuşmasında: “TİFAŞ olarak öncelikli hedefimiz, Bilgi ve İletişim Teknolojilerini Anadolu’ya taşımaktır. Bu anlamda Doğu Akdeniz bölgesinde Adana’yı Bilişim Merkezi yapmak üzere ikinci adımımızı bu fuar ile atmış bulunmaktayız.” dedi. Fuarın yapısı ile ilgili olarak da bilgi veren M. Serhad Öktem, Doğu Akdeniz Bilişim Fuarı ile “Kurumsal İş Çözümleri” olarak ayrılan bölümde varolan ve rekabette güç kazanmak isteyen, bilişim alt yapılarını geliştirmek isteyen işletme yöneticilerinin ihtiyaç duydukları yazılım ve donanım ürünlerini bulabileceklerini, aynı zamanda tüketici elektroniği bölümü ile de gerek bireysel yaşamda gerekse iş yaşamında yoğun olarak kullanılan dijital iletişim çözümleri ve ev elektroniği çözümlerinin en yeni ürün ve hizmetlerinin de ziyaretçilerin beğenilerine sunulacağını belirtti.


 


Kurumsal şirket çalışanları ve tüketicileri bilgilendirmeye yönelik oluşturulan Doğu Akdeniz Bilişim Fuarı bölümlerinden “Bilişim Seminerleri” hakkında da bilgi veren Serhad Öktem, “3 gün süre ile 14 ayrı oturumla gerçekleştirilecek seminerler ile günümüz rekabet koşullarında iş dünyasına yönelik avantajlar yaratabilmenin metodlarını, gündelik yaşamımızın vazgeçilmez parçası olan teknolojik ürünlerin kullanım alışkanlıklarımızı nasıl etkilediği ve eğilimlerimizi ne ölçüde değiştirdiği konuları ele alınacaktır. Bilişim Seminerleri kapsamında Adana ve çevre illerden gelen iş adamları, uzmanlar ve genç girişimciler için Network Güvenliği, Kurumsal Kaynak Planlama, Veri Güvenliği gibi konularda bilgi aktarımı yapılacaktır. Son tüketiciye yönelik seminerlerde ise, geniş bant internet TV, interaktif TV’ler, multimedya gibi konular yer alacak. Tüm seminerlerimiz sponsorlarımızın desteği neticesinde tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. Bu vesileyle Doğu Akdeniz Bilişim Fuarı’na ilk günden beri inanarak destek veren Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Odası ve tüm Sivil Toplum Kuruluşları’na çok teşekkür etmek isterim” diyerek sözlerini noktaladı.


 www.doguakdenizbilisim.com


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun