Genel 26 OCAK 2010 / 10:09

Doğa sınavının sonucu bakalım ne olacak?

Doğa Derneği, Akbank ve Garanti Bankası'na karşı kampanya başlattı.

Doğa Derneği, Akbank ve Garanti Bankası'na karşı kampanya başlattı.


Ilısu Baraj Projesi'ne kredi vermesi söz konusu olan Akbank ve Garanti Bankası'na karşı, Doğa Derneği ülke çapında bir kampanya başlattı.

Doğa Derneği, geçtiğimiz haftalarda Akbank ve Garanti Bankası'nın üst düzey yetkilileri ile görüşerek Hasankeyf'in de içinde bulunduğu Dicle Vadisi'nin, kültür ve doğa miraslarımızdan biri olduğunu hatırlattı. Doğa Derneği, bankalardan Ilısu Baraj Projesi'nden çekilmelerini talep ederken, Garanti ve Akbank bu talebe henüz olumlu yanıt vermedi.

Doğa Derneği Başkanı Güven Eken, "Akbank ve Garanti'nin kamuoyu önündeki bu sınavda doğru tercihi yapmalarını bekliyoruz. Eğer tercihleri Ilısu baraj projesine kredi vermekten yana olursa her iki bankanın da doğa ve kültürü aslında sadece birer reklam malzemesi olarak kullandıklarını kabul etmek zorunda kalacağız" diye konuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun