Genel 19 ARALIK 2008 / 08:29

Dizüstünüzü hem taşıyor, hem şarj ediyor

İş yolculuğu yapan ve çevre bilincini uygulamaya geçirecek parası olanların dikkatine: güneş enerjisiyle çalışan laptop çantası çıktı.

İş yolculuğu yapan ve çevre bilincini uygulamaya geçirecek parası olanların dikkatine: güneş enerjisiyle çalışan laptop çantası çıktı.


Voltaic Systems’ın ürettiği bu yeni dizüstü bilgisayar çantası, dahili pili şarj etmek için güneş panellerinin ürettiği enerjiyi kullanıyor. Bu da, bir dizüstü bilgisayarı ya da başka bir elektronik cihazı çalıştırmak için kullanılabiliyor.


 


Ancak 500 dolarlık çanta her marka bilgisayarı şarj etmiyor. Fujitsu, Sony ve Toshiba bilgisayarlar, şarj edilemeyen markalar arasında. Çanta Dell kullanıcıları için ise oldukça ideal. Ancak iki noktayı gözden kaçırmamak lazım: çantanın pili şarj etmesi 5 saat sürüyor ve doğrudan güneş ışığı alması gerekiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun