Genel 03 HAZİRAN 2009 / 15:59

Dizüstünde Grand Prix

Arçelik, Grand Prix serisi bilgisayarlarını BMW Sauber’in Alman pilotu Nick Heidfeld'in de katıldığı bir toplantıda tanıttı.

Arçelik, Grand Prix serisi bilgisayarlarını BMW Sauber’in Alman pilotu Nick Heidfeld'in de katıldığı bir toplantıda tanıttı.


Arçelik, ‘Grand Prix’ tasarımını uyarladığı, Intel Core i7 işlemci teknolojisine sahip masaüstü ve Intel Centrino 2 işlemci teknolojisine sahip dizüstü bilgisayarının tanıtımını, Formula 1 takımlarından BMW Sauber’in Alman pilotu Nick Heidfeld katılımıyla gerçekleştirdi. ‘Grand Prix Serisi’ ürünleri ve Arçelik’in pazara bakış açısı hakkında bilgi veren Arçelik Genel Müdür Yardımcısı Şirzat Subaşı, “Türkiye bilgisayar pazarı 2008 yılını yaklaşık 2 milyon 800 bin adet ve yüzde 3’lük bir büyüme ile kapatırken, Arçelik yüzde 38 oranında bir büyüme gerçekleştirdi. Şirketimiz, Türkiye bilgisayar sektör büyümesinin çok üzerinde büyüyerek, bilgisayar alanında da farkını ortaya koymuştur. Ancak, Türkiye için gidilecek çok yolumuzun olduğu görülebilir. Güçlü yetkili satıcı ve servis ağımız ile bilgisayar sektöründe de ana oyunculardan biriyiz. Sadece büyük şehirlerde değil, Türkiye’nin dört bir yanında uygun fiyat ve ödeme koşullarımız ile tercih sebebi oluyoruz” dedi.