Genel 15 NİSAN 2009 / 13:17

Dizüstü bilgisayarların pili 10 saate dayandı

Acer'ın Amsterdam’da düzenlediği etkinliğe pil ömrü damgasını vurdu.

Acer'ın Amsterdam’da düzenlediği etkinliğe pil ömrü damgasını vurdu.


Acer, Pekin ve New York'un ardından Amsterdam'da düzenlediği "sign.of.the.time" etkinliğinde yeni ürünlerini ve stratejilerini anlattı. Acer'in son 5 yıldır gerçekleştirdiği en geniş kapsamlı ürün lansmanı olarak değerlendirilen etkinlikte 20'nin üzerinde ürünün tanıtımı yapılırken, şirketin çok markalı pazarlama stratejisinin bileşenlerinden olan Packard Bell markasının yeni kimliğine ve logosuna da yer verildi.


Etkinliğin açılış konuşmasında söz alan Acer Group Yönetim Kurulu Başkanı Gianfranco Lanci, Acer'in mobil yaşamın her alanında olmayı hedefleyen bir şirket olduğunu söyledi. Mobil telefon pazarına giriş sinyalini geçtiğimiz aylarda 3GSM Fuarı'nda verdiklerini ve netbook cihazlarının daha fazla insanı internete bağlama misyonunu yerine getirmede önemli bir görev üstleneceğini belirten Lanci, daha fonksiyonel ve kullanışlı ürünler ortaya koymak için Ar-Ge çalışmalarının kesintisiz devam ettiğini söyledi. Acer'in dizüstü bilgisayar kullanıcıları arasında yaptığı ankette en çok istek alan özelliğin 6 saatin üzerinde pil ömrü olduğunu belirten Lanci, yeni seride bu özelliğin standart olarak geldiğini söyledi. Lanci, bu özelliğin kullanıcıya ek bir yük getirmemesi için genel tasarımda ve teknolojik altyapıda ciddi bir yatırıma da imza attıklarını, böylece daha ağır ve kalın bir cihaza değil, tam tersine daha hafif ve ince bir cihaza ulaştıklarını söyledi.


Tercih pil ömrüne odaklanıyorAcer'in etkinlikte flaş ürün olarak öne çıkardığı ve uzun zamandır merakla beklenen Timeline serisi, kullanılan sabit disk teknolojisine bağlı olarak kutudan çıktığı haliyle 8 veya 10 saat arasında pil ömrü sunuyor. Bu uzun süreli pil ömrünün sağlanmasında, dizüstü bilgisayarda kullanılan bileşenlerin daha az enerji tüketmesini sağlayan teknolojilerden verimli soğutma sistemlerine kadar enerji tüketiminin azalmasını sağlayan bir dizi teknolojiden faydalanılıyor. Acer bu sayede ürünün ağırlığını 2,5 kilonun, kalınlığı da 2,5 santimin altında tutmayı başarmış. Timeline serisi dizüstü bilgisayarların fiyatı boyut ve konfigürasyonuna bağlı olarak 599 Euro ile 999 Euro arasında değişecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun