Genel 06 EYLÜL 2010 / 07:56

DivX videolar Arçelik televizyonlarda oynayacak

Gerçekleştirilen işbirliği ile Avrupa'nın ilk DivX Plus HD destekli TV'leri piyasaya çıkıyor.

Gerçekleştirilen işbirliği ile Avrupa'nın ilk DivX Plus HD destekli TV'leri piyasaya çıkıyor.


Dijital Medya Şirketi DivX ile televizyon üreticisi Arçelik, DivX Plus HD onaylı dijital televizyonları Avrupa'da satışa sunmak üzere yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Ortaklık sonucunda yeni Arçelik, Beko ve Grundig markalı DivX Plus HD onaylı televizyonlar bu sonbaharda Türkiye'de ve dünya çapında 20 ülkede piyasaya sunulacak. Bahsi geçen televizyonlar üzerlerindeki USB yuvalarından 1080p Full HD çözünürlüğünde DivX formatındaki DivX Plus HD videoları oynatabilecek.

DivX tarafından sağlanan en yüksek düzeydeki sertifika olan DivX Plus HD, tüketici elektroniği ürünleri için optimize edilmesinin yanı sıra DivX yazılımıyla oluşturulan her türlü içeriğin oynatılmasını da destekliyor.

DivX EMEA direktörü ve Genel Müdürü Malachi Bierstein konuyla ilgili, "memnuniyetle açıklamak isterim, Arçelik A.Ş.'nin dünya çapında 5500'den fazla perakende noktasında satışa sunacağı yeni DivX Plus HD destekli TV serisinin Avrupa'da bu özelliğe sahip ilk TV ailesi olması bekleniyor" dedi.

Grundig Intermedia GmbH Marka Yönetim Müdürü Christian Struck ise işbirliğiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada "DivX Plus HD'yi Avrupa'da dijital TV'ler için ilk sunacak firma olarak DivX'in devrim niteliğindeki yeni MKV HD video oynatma teknolojisini ödüllü TV'lerimize eklemekten heyecan duyuyoruz" diye konuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun