Genel 23 AĞUSTOS 2010 / 07:00

Diş macunu gerektirmeyen diş fırçası üretildi

Japonlar güneş enerjisiyle çalışan ve diş macunu gerektirmeyen diş fırçası üretti.

Japonlar güneş enerjisiyle çalışan ve diş macunu gerektirmeyen diş fırçası üretti.


Saskatchewan Üniversitesi'nden ağız sağlığı profesörü Dr. Kunio Komiyama, diş macunu gerektirmeyen bir diş fırçası ürettiklerini açıkladı.

Komiyama'nın tasarladığı diş fırçası güneş enerjisinden aldığı güçle ağızda kimyasal bir tepkimeye giriyor ve diş macununa gerek kalmadan dişleri temizliyor.

Güneş enerjisini depolayan diş fırçası elde ettiği elektronları fırçanın üst kısmına getiriyor. Elektronlar ağızdaki asitle birlikte kimyasal tepkimeye girerek plak oluşumunu azaltıyor, bakterileri öldürüyor.

Shiken şirketiyle birlikte seri üretime geçirilecek diş fırçası, güneş enerjisiyle çalışan hesap makineleri ile benzer sürelerde kullanılabiliyor. Detaylar için http://www.physorg.com/news201497680.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun