Genel 24 NİSAN 2012 / 15:23

Dijital yayıncılık eğitimleri başlıyor

Medyasoft, yayınevleri için geliştirdiği e-kitap dijital yayıncılık eğitimi ile Türkiye’de kitap okuma alışkanlıklarını değiştirmeyi hedefliyor. 28 Nisan’da İstanbul’da başlayacak olan e-kitap için geliştirilen eğitimlerin Ankara ayağı ise 12 Mayıs’ta başlayacak. Son iki yılda özellikle dijital yayıncılık alanında geliştirdiği eğitimlerle medyayı basılı mecradan dijitale taşımayı hedefleyen şirket, tablet bilgisayarlar için uygulama eğitimleriyle de gençlere yönelik yeni iş olanakları yaratmayı amaçlıyor.

Basılı kitaplara göre maliyet avantajı ve daha çevreci çözümler sunan e-kitaplar için hazırlanan eğitimler Adobe yazılım çözümleriyle hazırlandı. Ön hazırlık, tasarım ve editasyon olmak üzere üç başlıktan oluşan eğitimlerin 24 saat sürmesi hedefleniyor.

Konuyla ilgili konuşan Medyasoft Eğitim Projeleri Müdürü Hayrettin Üçüncü, e-kitap eğitimlerinin Türkiye'de yayıncılık anlayışına yeni bir boyut katacağını söyledi. Son yıllarda mobil cihazlara olan eğilime değinen Üçüncü, sadece e-kitap okumak için geliştirilen e-okuyucuların bile okuma alışkanlıklarında büyük bir dönüşüme sebep olduğunu dile getirdi.

Yeni iş olanakları yaratacak

Hayrettin Üçüncü, dünyanın birçok ülkesinde artık e-kitap satışlarının, basılı kitap satışlarını geçtiğini belirtti. Şirket olarak 3 başlık altında, 25 konuyu içeren eğitimlerimizi daha önce hiç Adobe yazılım çözümlerini kullanmayan, basılı kitapların e-kitap haline dönüştürülmesinde görev alacak herkese hitap edecek içerikle geliştirdiklerini sözlerine ekledi.

E-kitap dijital yayıncılık eğitiminin yeni iş olanakları yaratacağına da dikkat çeken Üçüncü, e-kitapların sosyal medyada önemli bir etkileşim sağladığını söyledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun