Genel 14 EKİM 2009 / 11:43

Digiturk 3. boyutu evlere taşıyor

Digiturk, düzenlediği basın toplantısıyla Digiturk Plus platformuna dair yenilikleri basınla paylaştı.

Digiturk, düzenlediği basın toplantısıyla Digiturk Plus platformuna dair yenilikleri basınla paylaştı.


Digiturk, düzenlediği basın toplantısıyla geliştirdiği teknolojik altyapıyı ve son hizmetlerini paylaştı. Toplantı, Digitürk Genel Müdürü Ertan Özerdem’in katılımıyla gerçekleşti. Ceyda Düvenci ve Toprak Sergen’in sunumuyla başlayan basın toplantısında Digiturk’ün tüm teknolojik altyapıları, interaktif medya sihirbazı Tony Chapek’in özel şovuyla tanıtıldı. Digiturk 2008 yılının Ocak ayından itibaren Digiturk Plus ile HD ve PVR (kişisel video kaydedici) teknolojilerini kullanma imkanını üyelerine sunuyor.

Bunun yanında Digiturk üyeleri, TV’de DVDigi servisi sayesinde diledikleri filmi anında seyredebilme şansına kavuşacak. DVDigi’de HD/SD (yüksek çözünürlüklü/standart çözünürlüklü) filmler, diziler, belgeseller, unutulmaz derbiler gibi geniş yelpazedeki içerik, vizyondan hemen sonra Digiturk Plus kullanıcılarının kutularına yüklenecek. Servisten yararlanan abonelerden tanıtım amacıyla bir süre ücret alınmayacak.

Televizyonlara 3. boyut geliyor

Digiturk'ün toplantıda açıkladığı bir diğer yenilik de 3D yayın izleme keyfinin evlere taşınmasına yönelik. Digiturk, bu servisin tanıtımı için prodüksiyonunu gerçekleştirdiği ve üç boyutlu olarak HD kalitesinde çekilen “İstanbul’a Dokun” belgeselinin fragmanını basınla paylaştı. Digiturk Plus üyeleri 2010’da Digiturk’te yayınlanacak 2 boyutlu HD filmler ile yeni boyutun keyfini yaşamaya devam edecekler. Bunun için izleyiciler kırmızı – mavi renkli karton gözlüklerden yararlanacak.

Mobil ortamdan yayın akışı

Digiturk üyeleri, tvguide.digiturk.com.tr sitesinden tüm kanallardaki program bilgilerine halihazırda erişebiliyorlardı. Bundan böyle iPhone sahipleri, App Store üzerinden yükleyecekleri Digiturk TV Guide uygulaması ile yayın akışına, programların bilgilerine, posterlerine, fragmanlarına ulaşabilecekler. Ayrıca uzaktan tek komutla evdeki Digiturk Plus cihazlarında istedikleri yayının kaydedilmesini sağlayabilecekler. Digiturk yetkilileri, yakında mobil platformun tüm cihazları destekleyecek biçimde genişletileceğini belirtiyorlar.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun