Genel 07 EKİM 2010 / 15:26

Devlet arşivleri elektronik ortamda

Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü, ülkedeki fiziki arşivleri elektronik ortama taşımaya devam ediyor.

Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü, ülkedeki fiziki arşivleri elektronik ortama taşımaya devam ediyor.


Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü, ülkedeki fiziki arşivleri elektronik ortama taşımaya devam ediyor. Devletlerin hafızası niteliğinde olan arşivlerin elektronik ortama taşınmasının ardından Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü bu alanda çıkardığı yayınlarını CeBIT Bilişim Eurasia katılımcıları ile paylaştı.

Kamu kurum ve kuruluşlarındaki belge yönetimi konusunda eğitim ve denetlemeleri gerçekleştiren ve bu belgelerin elektronik arşivlerde daha kolay işlenmesi için çalışan Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü bugüne kadar 35 kuruma standartlara uyumluluk denetimi gerçekleştirdi. Talep geldiği takdirde belediyelere, üniversitelere ve kamu kurum kuruluşlarına bu konuda eğitim de veren müdürlük aynı zamanda 135 milyonu bulan Osmanlı arşivlerinin de elektronik ortamda işlenmesine yönelik çalışmaları yürütüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun