Genel 12 AĞUSTOS 2010 / 10:39

Detroit'de araçlar için aylık elektrik 40 dolar

Amerika'da elektrikli otomobili bir ay boyunca şarj edebilmek için 40 dolar yetecek.

Amerika'da elektrikli otomobili bir ay boyunca şarj edebilmek için 40 dolar yetecek.


Elektrikli otomobil piyasasına giren otomobil devlerinin yanında ülkeler ve uluslararası topluluklar da elektrikli araçlar için planlarını açıkladı. Daha önce konuyla ilgili ABD Başkanı Barack Obama, 2,5 milyar dolarlık teşvik dağıttıklarını vurgulamıştı.

Yine Amerika Birleşik Devletleri'nde, bu kez Michigan Eyaleti'nin en büyük şehri Detroit'te her elektrikli araç için aylık 40 dolar karşılığında elektrik yükleme cihazları kullanılabileceği kararlaştırıldı. Detroit ABD'nin otomotiv şehri olarak da biliniyor.

Deneme aşamasındaki projenin Aralık 2012'de başlayarak 2 bin 500 kişiye hizmet vermesi hedefleniyor. Şu anda elektrikli otomobiller ile şarj istasyonlarının uyumu konusunda bir gelişme yok. İstasyonların her elektrikli otomobil için uygun olması için bu konuda bir standardizasyon getirilmesi bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun