Genel 25 OCAK 2010 / 12:12

Deprem mağdurlarına yardım sürüyor

Vodafone Türkiye, Kızılay ile işbirliği yaparak Haiti deprem mağdurlarına yardım kampanyası başlattı.

Vodafone Türkiye, Kızılay ile işbirliği yaparak Haiti deprem mağdurlarına yardım kampanyası başlattı.


Onbinlerce kişinin yaşamını yitirdiği Haiti depreminin yaralarının sarılması için çalışmalar sürerken, Vodafone Türkiye de yeni bir kampanya başlattı. Vodafone aboneleri "Haiti" yazıp 2868'e kısa mesaj göndererek Kızılay'a 5 TL bağış yapabiliyor.

Kampanya kapsamında toplanan tüm bağış Haiti'ye iletilecek. 21 Ocak'ta başlayan kampanya süresiz devam edecek. Vodafone gönderilen SMS'lerden herhangi bir ücret almayacak.

Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Vodafone Türkiye İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Rengin Onay, başlattıkları yardım kampanyası ile ilgili şunları söyledi: "Vodafone Grubu, faaliyet gösterdiği ülkelerde bulunan Vakıfları üzerinden şimdiye kadar toplam 277.729 Sterlin bağışta bulunmuştur. Bizler, Türkiye olarak deprem felaketinin ne olduğunu çok iyi bilen bir ülkeyiz. Abonelerimizin gönderdikleri SMS'ler ile toplanacak ve Kızılay aracılığı ile Haiti'deki depremzedelere iletilecek bağışların Haiti'deki felaketin yaralarının sarılmasına bir nebze de olsa yardımcı olmasını diliyoruz."