Genel 22 TEMMUZ 2010 / 06:28

Depolamada yeni dönem

NetApp, VMware ortamları için daha fazla depolama yönetimi verimliliği sağlıyor.

NetApp, VMware ortamları için daha fazla depolama yönetimi verimliliği sağlıyor.


NetApp yeni VMware vSphere 4.1 sürümünü desteklemek için bugün yaptığı açıklamada VMware vSphere ortamlarında daha yüksek performans ve ölçeklenebilirlik sağlamaya yönelik yeni depolama yönetimi entegrasyonunu duyurdu.

VMware’in Küresel Stratejik İttifaklar başkan yardımcısı Gary Green, “Müşteriler bulut bilgi işlemin temellerini atmaya başlarken, sunucu ve depolama altyapısının sanallaştırılması da günümüzün veri merkezini yeniden şekillendiriyor,” diyor ve ekliyor: "VMware vCenter Server ve Sanal Depolama Konsolu arasındaki entegrasyon, VMware ve NetApp ortaklığının daha fazla üretkenlik, yanıt süresi ve genel yatırım getirisi için geliştirilmiş görünürlük ve yönetim sağlayarak müşterilerimize sunduğu faydaları görünür kılıyor."

VMware vCenter Sunucusu ile bütünleştirilmiş tek bir depolama konsolu, VMware yöneticilerinin sanal sunucu ve masa üstü ortamları için depolama işlemlerinin gözetimi, hazırlığı, çoğaltımı, yedeklenmesi, kurtarılması ve kopyalanmasını merkezi olarak gerçekleştirmesine imkan veriyor. Sanal Depolama Konsolu ayrıca gerçek zamanlı saptama, sağlık gözetimi ve kapasite yönetimiyle hızlı çözüm oluşturmanın kullanımı ve geliştirilmesinin optimize edilmesine de yardım ediyor.

Bu bileşim aynı zamanda sunucu ve depolama görünürlüğü ve verimliliğini iyileştirmek için gereken araçları VMware yöneticilerine sunarken, depolama yöneticilerinin depolama politikalarını sahiplenme ve kontrol etmelerine de imkân veriyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun