Genel 08 KASIM 2010 / 11:58

Depolama çözümlerinde yeni bir sayfa açılıyor

Fujitsu ve NetApp, işbirliklerini küresel boyutta bir adım öteye taşıyor.

Fujitsu ve NetApp, işbirliklerini küresel boyutta bir adım öteye taşıyor.


Fujitsu ve NetApp, Yeniden Satış Sözleşmeleri'nin (Resale Agreement) kapsamını genişletirken dolaylı olarak işbirliklerini de genişleteceklerini açıkladı. Ürün portföylerini birleştiren şirketler, bundan böyle müşterilerinin ihtiyaçlarına daha hızlı bir şekilde cevap vermeye odaklanacaklar.

Kapsamı genişleyen anlaşma gereği, NetApp, EMEA'daki 22 ülkede, depolama maliyetlerinde tasarruf sağlayan Fujitsu ETERNUS CS800 S2 Data Protection Appliance'ın yeniden satışını gerçekleştirecek. Öte yandan Fujitsu ise NetApp'in birleşik depolama sistemlerinin dünya genelinde yeniden satış pazarını genişletecek. Bununla birlikte Fujitsu ortak ürün portföyündeki ürünler için bakım ve destek hizmetlerinin yanı sıra yönetim hizmetleri de verecek.

Bu önemli işbirliği hakkında NetApp Türkiye Ülke Müdürü Behçet Yumrukçallı, "Müşteriler, daha bütünleşik ve paylaşımlı bilgi teknolojisi altyapısı çözümlerine doğru ilerlemenin yollarını arıyor. NetApp ve Fujitsu arasındaki ortaklık, bu ihtiyaca yanıt vermek üzere tasarlanmış ürünlerin ve çözümlerin yanı sıra, müşterilerin daha bütünleşik ve esnek bir bilgi teknolojisi altyapısına ulaşmasını hızlandıracak hizmetler sunuyor" diyor.