Genel 13 MAYIS 2010 / 12:32

Denizli'de Tablet PC Laboratuarı açıldı

HP'nin desteği ile Pamukkale Üniversitesi, ilk tablet bilgisayar laboratuarını açtı.

HP'nin desteği ile Pamukkale Üniversitesi, ilk tablet bilgisayar laboratuarını açtı.


HP'nin Eğitimde İnovasyon Fonu'ndan yararlanmaya hak kazanan Pamukkale Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Denizli Şirinköy Zehra Suna Manastır İlköğretim Okulu'nda Türkiye'deki ilk tablet bilgisayar laboratuarını açtı.

Eğitimde öğrencilere daha parlak bir gelecek sağlamak için öğrenciler arasında işbirliğini geliştiren aktif bir öğretim modeli oluşturmakla ilgili Eğitimde Yenilikçilik projesini oluşturan Pamukkale Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü, HP'nin 2009 yılında hayata geçirdiği Eğitimde İnovasyon Fonu'ndan yararlanmaya hak kazandı. Üniversite, Türkiye'nin ilk tablet bilgisayar laboratuarını Denizli Şirinköy Zehra Suna Manastır İlköğretim Okulu'nda açtı. Laboratuarda 16 tane tablet bilgisayar bulunuyor.

Öğrencilerin ilgisi büyük

Denizli Şirinköy Zehra Suna Manastır İlköğretim Okulu'nun tablet PC sınıfını ziyaret eden HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar, sınıf eğitimlerinin yakın gelecekte tüm Türkiye'de bilgisayar tabanlı olarak verilmesinin gençlerin teknolojik gelişmeleri daha yakından takip etmesini sağlayacağını belirtti. Urçar sözlerini "HP Türkiye olarak, 2009 Eğitimde İnovasyon Fonu girişimi kapsamında fondan yararlanmaya hak kazanan Boğaziçi Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesi'ne destek oluyor ve yüksek nitelikli teknoloji profesyonellerine olan talebin arttığı dünyamızda, öğrencileri ileri teknoloji alanında diploma alabilecekleri nitelikli programlara çekmek de zorunlu bir görev haline geldiğinin bilinciyle hareket ediyoruz" diyerek tamamladı.

Pamukkale Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden Yard. Doç. Gürhan Gündüz de konuyla ilgili olarak: "Proje henüz çok yeni olmasına rağmen öğrenciler derslere büyük bir ilgi gösteriyor ve bunun öğrenciler ile öğretmen arasında etkileşimi teşvik ederek klasik öğretiminden daha etkili olduğunu düşünüyoruz" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun