Genel 05 MAYIS 2010 / 15:17

Deloitte Fast 50 Türkiye için başvuru zamanı

Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini belirlemek üzere yapılan Deloitte Fast 50 Türkiye 2010 Programı’na başvurular başladı.

Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini belirlemek üzere yapılan Deloitte Fast 50 Türkiye 2010 Programı’na başvurular başladı.


Bugün İstanbul W Otel'de düzenlenen basın toplantısı ile başvuru sürecinin başlangıcının duyurulduğu Program'a şirketler, 18 Haziran 2010 tarihine kadar başvuru yapabilecek. Deloitte Türkiye TMT Endüstri Lideri ve Kurumsal Risk Hizmetleri Sorumlu Ortağı Oktay Aktolun, TÜBİSAD Başkanı Turgut Gürsoy ve geçen yıl ki Fast 50 Türkiye ve Fast 500 EMEA Birincisi Biotekno şirketinin Genel Müdürü İlham Öney ve Strateji ve Planlamadan Sorumlu Kurucu Ortak Betül Helvacı'nın katıldığı toplantıda bu yıl ki Program hakkında bilgi verildi. Ödüllerin bu yıl beşinci kez gerçekleşeceğini belirten Aktolun, Teknoloji Fast 50 Programı'nın dünyanın 37 ayrı bölgesinde yürütülen bir Program olduğuna dikkat çekti. Program içinde şirketlerin son 5 yıldaki net gelirlerindeki büyüme oranına göre sıralandığını belirten Aktolun, aday olmak isteyen şirketlerde aranan şartları da "2005 yılında en az 50 bin Euro ve 2009 yılında ise en az 800 bin Euro net satış gelirine ulaşması ve merkezlerinin Türkiye'de yerleşik olması gerekiyor. Aday olacak şirketlerin kendi geliştirdikleri teknolojilerin gelirlerine büyük katkı yapıyor olması ve Ar-Ge'ye ciddi oranda para ayırmaları gerekiyor" diyerek özetledi. Geçtiğimiz yıl başlatılan BigStars adlı yeni bir ödül kategorileri de olduğunu belirten Aktolun, "Bu kategoride de 2009 mali yılı süresince gelirleri 50 milyon Euro ve üzeri olan şirketler son beş yıldaki büyüme hızlarına göre kendi aralarında değerlendirilecekler. Kesintisiz olarak üç yıl programda yer alan teknoloji şirketleri arasından da en hızlı büyüyen şirket de Türk Telekom Teknoloji Özel Ödülü kategorisinde ödül alacak" diye konuştu. Değerlendirmelerin sonuçlarının Ekim ayında açıklanacağını belirten Aktolun, Deloitte Fast 50 Türkiye 2010 Programı birincisinin katılacağı Teknoloji Fast 500 EMEA 2010 Programı'nın da Kasım ayında netleşeceğini dile getirdi. TÜBİSAD Başkanı Turgut Gürsoy'un Program'ın sektör ve şirketler açısından getirilerini vurguladığı toplantıda Biotekno Genel Müdürü İlham Öney ve Betül Helvacı da Biotekno olarak aldıkları ödülle birlikte yaşadıkları süreci ve kazanımlarını katılımcılarla paylaştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun