Genel 10 KASIM 2010 / 08:03

Dell yönetim araçlarını mobile taşıyor

Dell'in yönetim sistemi Kace, artık akıllı telefonlar ve tabletlerden kullanılabilecek.

Dell'in yönetim sistemi Kace, artık akıllı telefonlar ve tabletlerden kullanılabilecek.


Yönetim araçları, bunların bir araya getirilmesi, istenen performansı sağlaması ve çabuk ulaşılabilir olması son dönemde oldukça önem kazandı. Artık veri miktarı ve bunları doğru yönetme ihtiyacı her zamankinden fazla.

Dell bu konuda geliştirdiği sistemi Kace'i bir adım öteye taşıyor. IT departmanlarına yardımcı olan yönetim sistemi artık mobil cihazlardan da ulaşılabilecek. Dell, Kace ürünlerini iPhone, iPad ile diğer Android tabanlı tablet ve akıllı telefonları destekleyecek duruma getirecek.

Michael Dell, tüm cihazlardan yönetim araçlarının kullanılabilir olması ve şirket ağına doğrudan erişimin çok kritik bir noktaya geldiğini belirtti. Dell'e göre, taşınabilir cihazlardan yönetim önemliyken onların güvenliğini sağlamak oldukça zor.

Sistem yönetimi konusunda yatırımlarını sürdüreceklerini belirten Dell, sektörün eksik yönlerini karşılayabileceklerini söyledi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun