Genel 17 HAZİRAN 2010 / 15:14

Dell yaza yenilenerek giriyor

Düzenlenen basın toplantısı ile yeni ürünler görücüye çıkarıldı.

Düzenlenen basın toplantısı ile yeni ürünler görücüye çıkarıldı.


Bu hafta piyasaya çıkacak ürünlerin Türkiye tanıtımları yapıldı. Ürünler arasında daha BTnet.com.tr sayfalarında gördüğümüz Dell Studio 17 de bulunuyor.

Dell Tüketiciden Sorumlu Ülke Müdürü Gülfem Çakmakçı ve Dell Global Ürün Pazarlama ekibinden META Bölge Sorumlusu Pearce Clunes'un ev sahipliği yaptığı toplantıda farklı tüketiciler için 4 farklı ürün ailesi altında zengin bir içerik tanıtımı yapıldı.

Türkiye pazarıyla ilgili görüşlerini açıklayan Pearce Clunes, pazarda lider olmayı hedeflediklerini ve tüketici segmentasyonuna özel olarak üretilen ürünleri, Türkiye pazarına mümkün olduğunca fazla sayıda sunmayı hedeflediklerini belirtti.

Gülfem Çakmakçı ise yaptığı açıklamada Dell'in 2 yıl önce Türkiye'de yeni bir yapılanmaya gittiğini ve bugün bunun meyvelerini almaya başladıklarını ifade etti. Çakmakçı, "Amacımız Dell ürünlerinin Avrupa ve Amerika'daki çeşitliliğinin aynısını Türkiye'de de yakalayabilmek" diyerek tüm dünya ile aynı anda istenen teknolojilerin kullanılabilir hale gelmesi için çalıştıklarını vurguladı.

Tanıtımı yapılan ürünlerin diğerleriniyse kısaca tanıyalım. Dell Adamo XPS; yalnızca bir parmak hareketiyle açılabiliyor. 9.9 mm inceliğiyle öne çıkan bilgisayarda 1.4Ghz Intel Core 2 Duo işlemci bulunuyor.

Mini 10v Netbook, altı farklı renkte gelen sürekli yanında taşınmaya olanak tanıyan bir netbook. Netbook'ta Windows XP işletim sisteminin kullanılmasının yanında Ubuntu'nun da kullanılabilir olması dikkat çekiyor.

Dell Alienware M11X yüksek oyun gücünün yanında 2 kg'nin altında olmasıyla dikkat çekiyor. Intel Core 2 Duo SU7300 işlemci bulunan bilgisayarda 1GB DDR3 NVIDIA GeForce GT 335M ekran kartı bulunuyor.

Dell Studio 17'ninse detaylı bilgilerine burayı tıklayarak önceki haberimizden  ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun