Genel 24 AĞUSTOS 2010 / 08:21

Dell ve HP 3Par için birbirine düştü

İki şirket arasında yaşanan ezeli rekabet bu kez 3Par satın almasında kendini gösteriyor.

İki şirket arasında yaşanan ezeli rekabet bu kez 3Par satın almasında kendini gösteriyor.


Dünyanın iki büyük kişisel bilgisayar üreticisi, HP ve Dell, bilgisayar piyasasından en fazla payı almak için şimdilerde pahalı bir mücadeleye girişti. İki üretici bulut bilişim için veri depolama sistemleri üreten 3Par şirketine sahip olmak için inanılmaz tekliflerde bulundu.

Pazartesi günü 3Par’ı satın almak isteyen HP 1,5 milyar dolar gibi bir rakam teklif ederken, Dell geçen hafta 1,1 milyar dolar önermişti. HP’nin bu teklifi eski CEO’su Mark Hurd’ün aşırı harcamalarının ortaya çıkmasından birkaç hafta sonra gelmişti. Görünen o ki HP yeni satın almalarla büyümeye devam etmek istiyor ve Dell’in HP’nin teklifi karşısında karşı bir teklif yapması bekleniyor.

İki şirketin sektörde isim yapamamış bu şirketi satın almak için bunca parayı gözden çıkarmasına anlam vermek zor. Belli ki HP ve Dell, daha karlı işler sağlayacak farklı pazarlara akmak için agresif hareket etmekte kararlı. Bulut bilişim ise bu karlı pazarlardan biri.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun