Genel 06 OCAK 2009 / 11:30

Dell ve EMC işbirliklerini uzatıyor ve genişletiyorlar

Dell ve EMC global işbirliklerini 2013 yılına kadar uzatıyorlar.

Dell ve EMC global işbirliklerini 2013 yılına kadar uzatıyorlar.

EMC tarafından bu yılın Ağustos ayında satışa sunulan EMC Celerra NX4’ün de, 2009 yılının başında Dell’in veri depolama portföyüne eklenmesi bekleniyor. Celerra NX4 müşterilerin NAS, iSCSI ve Fiber Kanal teknolojilerini tek bir platform üzerinde konsolide eden, maliyet etkin bir bütünleşik veri depolama çözümü olarak tanımlanıyor.


Dell ve EMC, kullanıcıların karşılaştığı karmaşıklığı azaltma, verilerini ağ bağlantılı veri depolama sistemleri aracılığıyla daha etkin biçimde depolamalarına, yönetmelerine ve korumalarına yardımcı olmak için 2001 yılı Ekim ayında işbirliği anlaşması imzalamışlardı.


Dell CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Michael Dell konuya ilişkin olarak, “İşbirliğimizin kapsamını genişleterek ve süresini uzatarak, Dell ve EMC olarak dünya çapındaki müşterilerimize tamamen entegre veri merkezi çözümleri sunabileceğiz. Internet-Bağlantı Çağındaki Kullanıcılar ve İşletmeler’in veri depolama konusundaki talepleri her gün, sürekli artıyor. Bugünün ekonomik gerçekleri, konsolide eden ve sanallaştıran etkili çözümlere büyük önem vermemiz gerektiğini gösteriyor. Uzun zamandır süren sağlam işbirliğimiz sayesinde bu konuda etkin çözümler sunacağımıza inanıyorum” dedi.


EMC Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Joe Tucci de, “Bu işbirliğinin doğuşu ekonominin kötü olduğu bir döneme denk gelmişti. İki şirket de böylesine zorlayıcı bir ortamda, her geçen gün artan veri miktarlarını yönetmek zorunda olan müşterilerine maliyet-etkin çözümler sunmayı arzuluyordu. Ortam bugün de aynı. Dell ve EMC 2001 senesinden çok daha farklı konumdalar. Ancak hala ortak müşterilerimize ve müşterilerimize yaptıkları yatırımdan maksimum fayda elde etmelerine olanak sağlayacak sektörün öncü teknolojilerini sunmaya büyük önem veriyoruz” dedi.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun