Genel 28 TEMMUZ 2010 / 08:25

Dell Streak detayları belli oldu

Tablet bilgisayarın yurtdışı kontratsız fiyatının 549 dolar olması bekleniyor.

Tablet bilgisayarın yurtdışı kontratsız fiyatının 549 dolar olması bekleniyor.


Dell'in tablet bilgisayarı Streak'in özellikleri belirlenmişti. Nihayet tablet bilgisayarın fiyatı da belirlendi. Buna göre Dell Streak iki yıllık AT&T kontratı yapıldığı takdirde 299 dolara geliyor. Ancak kontrat yapmak istemeyen kullanıcıların 549 dolar ödemesi gerekiyor.

Bu rakam iPad'in en düşük sürümüyle karşılaştırıldığında biraz yüksek gibi görünebilir. Yine de iPad'in 499 dolarlık sürümünde 3G olmadığını ve telefon görüşmeleri yapılamadığını belirmeliyiz.

Dell'in tableti için tamamen aynı özelliklerdeki iPad'ten 50 dolar düşük fiyatta diyebiliriz. Ön siparişler geçtiğimiz hafta başlamıştı ancak tabletin ne zaman piyasada olacağı bildirilmedi.

Dell Streak'i hatırlayalım

5 inç ekrana sahip tablet bilgisayarda 800'e 480 çözünürlük bulunuyor. Streak, 1GHz Qualcomm Snapdragon işlemci kullanılıyor. Bunun yanında Wi-Fi, Bluetooth ve 3G bağlantı seçenekleri bulunuyor. 5 megapiksel kamera ve MicroSD card yuvası da bulunan tabletin yazılım özelliklerinde Android işletim sistemi kullanıldığı görülüyor. Tablet bilgisayar piyasaya çıktığında Android 1.6 işletim sistemi kullanılacağı bildirildi. Dell, bu yıl sona ermeden de Flash destekli Android 2.2 nam-ı diğer Froyo işletim sistemine geçileceğine söz verdi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun