Genel 19 NİSAN 2010 / 07:27

Dell Media Markt'tan alınabilecek

Dell ürünleri, Türkiye'nin 7 ilindeki Media Markt mağazalarında tüketiciyle buluşuyor.

Dell ürünleri, Türkiye'nin 7 ilindeki Media Markt mağazalarında tüketiciyle buluşuyor.


Dell, ürün yelpazesindeki tüm ürünlerini Türkiye'nin 15 mağazasında yüksek hizmet kalitesi ile düşük fiyatları sunmayı hedefleyen elektronik ürün mağazası Media Markt'ın Türkiye'nin 7 ilindeki tüm mağazalarında satışa sundu.

Son bir yılda yeniden yapılanma süreci dahilinde dağıtım kanalları ile KOBI ve SOHO'ya giden kanallarını hızla genişleten Dell, perakende sektöründe de hem ürün gamı, hem de iş ortaklıkları konusunda gelişme göstermek istiyor. Bu doğrultuda diğer ülkelerle aynı anda Türkiye'deki müşterilerle bluluşan Dell, satış ağını yaygınlaştırarak tüketiciye daha etkin bir şekilde ulaşmayı hedefliyor.

Dell Tüketiciden Sorumlu Ülke Lideri Gülfem Çakmakçı anlaşma ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; "Dell, tüketici deneyimlerinden ve ihtiyaçlarından yola çıkarak tasarladığı ürünlerini Türkiye'de perakende zincirleri aracılığıyla tüketici ile buluşturuyor. Tüm dünyada 580 mağazası ile hizmet veren Media Markt ile 2010 ilk çeyreğinde başlattığımız işbirliğimizin, firma hedeflerimize ve markamıza büyük değer katacağına inanıyoruz. Bu işbirliği çerçevesinde, farklı tüketici segmentine yönelik ürün çeşitlerimizi Media Markt mağazalarında Dell servis garantisi ile tüketicimiz ile buluşturmayı amaçlıyoruz" dedi.

Media Markt ve Saturn mağazaları Türkiye CEO'su Nuri Topatan işbirliğine ilişkin şunları söyledi: "Media Markt olarak nihai amacımız; müşterilerimize, tek bir çatı altında dünya markalarının en bol ürün seçeneğini, en kaliteli hizmet ve en düşük fiyatlarla sunabilmektir. Bu amaç doğrultusunda Türkiye'de de sağlam adımlarla ilerlerken, Dell ile yaptığımız bu ortak çalışma ile tamamlayıcı bir adım atmış oluyoruz. Tüketiciye sunduğumuz her ürünün kaliteli olmasına ve tüketici deneyimine özen göstermemiz sonucunda, bu işbirliğinin verimli sonuçlar vereceği inancındayım"

Ayrıca, Dell'in müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik, müşterilerinin mağazaya geri gelmeden teknik destek alabilmesi için geliştirdiği "Yerinde Destek Hizmeti" Türkiye'deki bütün illerde uygulanıyor. "Yerinde Destek Hizmeti" kapsamında Dell ürünlerinin onarımı, müşterinin ofisinde ya da evinde gerçekleştiriliyor. Arızanın telefon yoluyla tespit edilmesi ve müşteri adresinde yalnızca parça değişimi yapılması çözüm sürecini hızlandırıyor. Dell ürünlerinin yedek parça stoğu Türkiye'de bulunduğundan, parça bulunamama riski de azaltılıyor. "Yerinde Destek Hizmeti"nin her aşaması Dell tarafından kontrol ediliyor ve yapılan işlem sonucu herhangi bir ücret talep edilmiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun