Genel 22 NİSAN 2011 / 14:00

Dell kurumsal ürünlerini yeniledi

Dell, kurumsal pazardaki çözümlerinde; erişim, yönetilebilirlik ve güvenlik özelliklerini geliştiren yeni ürünlerini tanıttı.Kurumsal pazardaki ağırlığını artırmayı hedefleyen Dell, her ölçekteki işletmeler için sunulan toplam çözümlerin donanım ayağını destekleyecek yeni masaüstü, dizüstü modellerinin ve iş istasyonlarının tanıtımını düzenlediği bir basın toplantısıyla gerçekleştirdi.

Dell Latitude serisine eklenen E5420, E5520, E6320, E6420, E6520, E6420 ATG modellerini ve Precision T1600 başta olmak üzere serinin M6600 ve M4600 mobil iş istasyonlarını içeren yeni mobil ürünler gündemdeydi. Ayrıca toplantıda iş dünyasına yönelik OptiPlex 990 ve 790 masaüstü bilgisayarlar hakkında da bilgi verildi.

“İş dünyasının 3’te biri mobil olacak”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Dell Türkiye Kurumsal Ürünlerden Sorumlu Ülke Müdürü Murat Mediçeler, kurumsal müşterilerin veriye erişme ve onları yönetme yöntemlerinin değiştiğini, iş gücünün her geçen gün daha karmaşık ve küresel hale geldiğini söyledi.

IDC raporlarına göre iki yıl içerisinde iş dünyasının 3’te birinin mobil hale geleceğini belirten Mediçeler: “Kurumsal tarafta satışlar 3 katına çıktı. Dizüstü bilgisayarlar bunun önemli bir kısmını oluşturuyor. 2 yıl öncesine kadar ilk 10 içerisinde yer almayan Dell şu anda 2 numaraya yükseldi” dedi.

[caption id="attachment_24187" align="alignnone" width="455" caption="Dell Türkiye Kurumsal Ürünlerden Sorumlu Ülke Müdürü Murat Mediçeler"][/caption]

Mediçeler, bir süre önce bünyelerine kattıkları Scalent ve Compellent adlı yazılım şirketlerinin de gücüyle Dell’in sadece donanım satmaktan ziyade toptan çözüm üretmek konusunda değişen stratejisini ortaya koyduğunu söyledi.

Taşınabilirlik, yönetilebilirlik ve güvenlik

Murat Mediçeler’in arkasından söz alan Dell Gelişen Pazarlardan Sorumlu Pazarlama Müdürü Burak Ereren ise yeni çözümlerin, işletmelere, ‘daha fazlasını’ yapabilmeleri için gereken taşınabilirlik, yönetilebilirlik ve güvenlik özelliklerini sağladığını belirterek: “İş gücünün yapısı gelişmeye ve değişmeye devam ettikçe Dell, getirdiği çözümlerle hem BT profesyonellerinin hem de son kullanıcıların verimliliğini artıracak” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun