Genel 05 OCAK 2010 / 14:44

Dell'in OptiPlex serisi yenilendi

Dell, kurumsal kullanıcılara yönelik OptıPlex ticari masaüstü bilgisayar serisini güncelledi.

Dell, kurumsal kullanıcılara yönelik OptıPlex ticari masaüstü bilgisayar serisini güncelledi.


Dell yaptığı açıklamada, kurumsal kullanıcılara yönelik OptiPlex ticari masaüstü serisini her ölçekte işletmeye esnek, güvenli ve güvenilir masaüstü bilgi işlem için güçlü, sağlam ve enerji etkin bir platform sunan yeni küçük boyutlu bilgisayarlarla güncellediğini duyurdu.

Yeni masaüstü sistemleri, Dell'in müşterilerden gelen geri bildirim ve taleplerden ilham alınarak geliştirilen, gelecekteki olası büyümeler için uzun yaşam döngüsünü destekleme seçeneklerine ve Dell'in Flex Computing Solutions (Esnek Bilgi İşlem Çözümleri ), Virtual Remote Desktop (Sanal Uzaktan Masaüstü) ve On-Demand Desktop Streaming (İsteğe Bağlı Masaüstü Duraksız İşlem) ortamları gibi alternatif bilgi işlem ortamlarını destekleme özelliğine sahip tasarım ve çözümler sunmaya verdiği önemi ortaya koyuyor.

Dell'in yeni OptiPlex 780 USFF modeli dünyanın kurumsal kullanıcılara yönelik tam fonksiyonel ilk masaüstü bilgisayarı olma özelliğini taşıyor. OptiPlex 780 entegre güç kaynağı ve Intel vPro teknolojisi ile de öne çıkıyor. Serinin öne çıkan bu yeni masaüstü modeli, özellikle yer sorunu yaşayan ya da kısıtlı alanları olanlar için ideal. Dayanıklılığı ve dilenen yere yerleştirilebilme özelliği ile kullanımı tek bir standla oldukça kolaylaştırıyor.

Maliyet-etkin üretkenlik çözümleri arayan ve işlerini büyütmek için de boş alana ihtiyaç duyan gelişmekte olan ülkelerdeki gelişmekte olan işletmelere yönelik tasarlanan OptiPlex 380 ise platformlarda istikrar, sistem yönetim araçları, güvenlik seçenekleri ve hizmet verilmesi kolay bir çözüm sunuyor. Yeni OptiPlex 380 ailesi üç form faktörü seçeneği ile sunuluyor: - Mini dikey kasa, Masaüstü ve Küçük Boyutlu. OptiPlex 380, rakiplerine oranla daha fazla form faktörü seçeneği ile birlikte daha fazla esneklik sunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun