Genel 07 ARALIK 2009 / 07:45

Dell'in en ince dizüstü bilgisayarı Türkiye'de

Dell, şimdiye kadar pazara sunduğu en ince ve en hafif Inspiron modeli olan Inspiron 11z'yi Türkiye pazarına sunduğunu açıkladı.

Dell, şimdiye kadar pazara sunduğu en ince ve en hafif Inspiron modeli olan Inspiron 11z'yi Türkiye pazarına sunduğunu açıkladı.


Yalnızca 1.4 kg. ağırlığa ve 25.8 mm. kalınlığa sahip olan Inspiron 11z, bir netbook'un taşınabilirlik özelliklerini, bir dizüstününün fonksiyonelliği ile bir araya getiriyor.

Dell Türkiye Tüketiciden Sorumlu Ülke Lideri Gülfem Çakmakçı yeni modelle ilgili yaptığı açıklamada, "Ağustos ayında ilk kez İngiltere'de satışa sunulmasından bu yana, bir netbook'un taşınabilirlik özelliklerini bir dizüstü bilgisayarın fonksiyonelliği ile bir araya getiren bu cihaza olan talep gün geçtikçe arttı. Inspiron 11z modelimiz işlemcisinin gücünden ödün vermeden ultra taşınabilirlik özellikleri ve moda çizgiler arayan kullanıcılar için mükemmel bir çözüm" dedi.

Ödün vermeden taşınabilirlik özelliklerinin tümünden yararlanmak isteyenler için, Inspiron 11z ultra taşınabilir, süper ince bir tasarım içinde kusursuz, kolay bir dijital deneyim sunuyor. Ürün, Intel'in ultra düşük voltajlı işlemcisi CULV ile çalışıyor, 4GB'a kadar hafıza kapasitesi sunuyor ve uzun ömürlü pil içeriyor. Özellikle internet TV seyretmek için ideal olan standart 1,366 X 768 çözünürlüklü HD ekrana sahip Inspiron 11z, entegre Wi-Fi, 1.3 megapiksel web kamerası, 500GB'a kadar sabit sürücü ve altı saat ömrü olan altı hücreli pili ile kullanıcıların diledikleri zaman diledikleri yerde internete bağlanabilmelerini sağlayarak komple mobil deneyimi sunuyor.