Genel 21 KASIM 2008 / 13:06

Dell bölgeyi Türkiye'den yönetecek

Dell KEC bölgesi ülkelerini İstanbul merkezli yöneteceğini açıkladı. Dell Türkiye Ülke Müdürlüğüne ise Dragos Mateescu getirildi.

Dell KEC bölgesi ülkelerini İstanbul merkezli yöneteceğini açıkladı. Dell Türkiye Ülke Müdürlüğüne ise Dragos Mateescu getirildi.


Dell; Romanya, Macaristan, Bulgaristan, Ukrayna, İsrail ve Türkiye’yi kapsayan KEC bölgesini İstanbul'dan yöneteceğini açıkladı. Böylece bölge pazarlama, servis ve ürün yönetimi faaliyetleri tek noktadan yönetilecek. Şirketten yapılan açıklamya göre bu gelişmenin temelinde Türkiye’deki varlığın güçlendirilmesi yatırıyor. Yeni yapılanmanın başına ise DELL Türkiye Ülke Müdürü olarak Dragos Mateescu getirildi. Mateescu, daha önce Dell gelişmekte olan ülkeler iş geliştirme direktörü olarak görev yapıyordu. Türkiye’nin bölgenin merkez üssü olması hakkında konuşan Mateescu “Türkiye, bölgesel anlamda ekonomik büyüme açısından son derece güçlü bir pazar. Türkiye’deki yetenekli ve kaliteli insan kaynağından ve hızla büyüyen bu pazardan özellikle çok etkilendik. Ayrıca bu yeni ofis, KEC bölgesine bağlı ülkelerin daha sorunsuz ve hızlı çalışmasına da zemin hazırlamış olacak” açıklamasını yaptı. Yeni operasyonda 25 kişinin istihdam edileceği bildirildi. Yönetim merkezi İstanbul’da olacak olan bu yeni operasyon, bölgedeki ürün ve servis pazarlarına odaklanacak ve bu pazarlardaki büyümeyi destekleyecek.