Genel 12 MAYIS 2010 / 12:32

Datateknik Ankara Cyberpark'ta Ar-Ge merkezi açtı

Datateknik yeni merkezdeki mühendis kadrosuyla sağlık, savunma, eğitim ve telekom sektörüne teknoloji geliştirecek.

Datateknik yeni merkezdeki mühendis kadrosuyla sağlık, savunma, eğitim ve telekom sektörüne teknoloji geliştirecek.


Datateknik, sunduğu ürün ve hizmetleri çeşitlendirmek, bu alandaki var olan teknolojileri daha ileri taşımak için, Ankara Bilkent Cyberpark'ta Ar-Ge merkezini açtı.

Geniş bir Ar-Ge mühendisi kadrosunun çalışmalarına başladığı Datateknik Cyberpark Ar-Ge merkezinde, iletişim ve bilişim teknolojilerindeki yeniliklere paralel araştırmalar yapılacak. Aynı zamanda bu alandaki kurumların verimliliğini en yüksek seviyeye çıkaracak çözümler üretilecek.

"Yatırımlar katlanarak devam edecek"

Günümüzde inovasyonun gittikçe önem kazandığını belirten Datateknik Genel Müdürü Cahide Akkuzu, "Çağın yakalanabilmesi ve teknolojik ilerlemelerin sağlanabilmesi için Ar-Ge merkezlerinin önemi çok büyük. Bu anlamda Ankara Bilkent Cyberpark'ta hizmete açtığımız 530 metrekareye sahip olan Datateknik Ar-Ge merkezinde, üniversite ve sanayinin ayrı ayrı yatırımlar yapması yerine, kaynakların doğru kullanılarak, birlikte teknolojiyi üretime dönüştüren ürün ve hizmetler geliştireceğiz. 2010 yılında şirket genel bütçemizin yüzde 1'lik oranında ayırdığımız Ar-Ge bütçemizi, önümüzdeki yıllarda daha da arttırmayı hedefliyoruz" dedi.