Genel 12 MAYIS 2010 / 12:32

Datateknik Ankara Cyberpark'ta Ar-Ge merkezi açtı

Datateknik yeni merkezdeki mühendis kadrosuyla sağlık, savunma, eğitim ve telekom sektörüne teknoloji geliştirecek.

Datateknik yeni merkezdeki mühendis kadrosuyla sağlık, savunma, eğitim ve telekom sektörüne teknoloji geliştirecek.


Datateknik, sunduğu ürün ve hizmetleri çeşitlendirmek, bu alandaki var olan teknolojileri daha ileri taşımak için, Ankara Bilkent Cyberpark'ta Ar-Ge merkezini açtı.

Geniş bir Ar-Ge mühendisi kadrosunun çalışmalarına başladığı Datateknik Cyberpark Ar-Ge merkezinde, iletişim ve bilişim teknolojilerindeki yeniliklere paralel araştırmalar yapılacak. Aynı zamanda bu alandaki kurumların verimliliğini en yüksek seviyeye çıkaracak çözümler üretilecek.

"Yatırımlar katlanarak devam edecek"

Günümüzde inovasyonun gittikçe önem kazandığını belirten Datateknik Genel Müdürü Cahide Akkuzu, "Çağın yakalanabilmesi ve teknolojik ilerlemelerin sağlanabilmesi için Ar-Ge merkezlerinin önemi çok büyük. Bu anlamda Ankara Bilkent Cyberpark'ta hizmete açtığımız 530 metrekareye sahip olan Datateknik Ar-Ge merkezinde, üniversite ve sanayinin ayrı ayrı yatırımlar yapması yerine, kaynakların doğru kullanılarak, birlikte teknolojiyi üretime dönüştüren ürün ve hizmetler geliştireceğiz. 2010 yılında şirket genel bütçemizin yüzde 1'lik oranında ayırdığımız Ar-Ge bütçemizi, önümüzdeki yıllarda daha da arttırmayı hedefliyoruz" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun