Genel 27 NİSAN 2010 / 07:41

Datagate'ten iki yeni AOC LED monitör

Çevreci özelliklerle donatılan ürünler, özellikle 16:9 geniş ekran formatıyla evde film izleme keyfi sağlıyor.

Çevreci özelliklerle donatılan ürünler, özellikle 16:9 geniş ekran formatıyla evde film izleme keyfi sağlıyor.


Datagate Bilgisayar, Türkiye distribütörü olduğu AOC'nin E936Swa ve E2236Swa model düz ekran LED monitörlerini tüketicilerle buluşturuyor. Enerji tasarrufu sağlayan ve beyaz LED arka ışığa sahip olan bu modeller, 16:9 geniş ekran formatına uygun olarak üretildi. Yeni monitörler, yenilikçi çevre dostu teknolojisi ve piyano parlaklığına sahip şık tasarımlarıyla son kullanıcıların ilgisini çekecek.

AOC monitörlerde, kullanıcının ekran üzerinde özellikle vurgulanmasını istediği alanları seçmek için kullanabileceği, canlı renkler sağlayan beş seviyeli bir menü bulunuyor. İzleyici, kötü aydınlatılmış film sahnelerini izlerken bile üç boyutluluk izlenimi ediniyor. Hızlı hareket eden sahnelerde, 5 milisaniyelik hızlı tepki süresi sayesinde görüntülerde bozulma ve bulanıklaşma yaşanmıyor. 47 santim olan E936Swa ve 54,6 santim olan E2236Swa modeli Windows ile uyumlu ve sevilen filmlerin resim dönüştürme sırasında kalite kaybı olmadan orijinal görüntü oranında gösterilmesini sağlıyor.

AOC, rahat parametre yapılandırması için iki eşzamanlı alternatif sunuyor. Ekran üzerindeki menü, yanal monte edilmiş ve Navi-touch düğmeleri yoluyla ya da i-menü kullanılarak ayarlanabiliyor. AOC'nin i-menü yazılımıyla, tüm gösterim işlevlerini fareyle masaüstünden kontrol etmek mümkün oluyor. Ürünlerin üzerindeki USB 2.0 bağlantısıyla, flash disk, harici disk, kamera gibi cihazlar, bilgisayarlar aracılığıyla rahatlıkla kullanılabiliyor.

Ürünlerin çevre koruma özelliği, Amerikan Çevre Koruma Kurumu EPA'nın da en yeni çevre standartlarıyla uyumluluk sergiliyor. Enerji tasarrufu modu etkinleştirildiğinde, yüzde 50'ye varan oranlarda enerji tasarrufu sağlanabiliyor. Otomatik güç kapatma zamanlayıcısı ise kullanıcının ekranın ne kadar süre sonra kapanacağını belirlemesine olanak veriyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun