Genel 10 MART 2009 / 12:07

Daha çok depola, daha kolay yönet

HP, SAN Sanallaştırma Hizmetleri Platformu 2.1 ile birlikte yeni HP 6400/8400 StorageWorks Kurumsal Sanal Dizi ailesini tanıttı.

HP, SAN Sanallaştırma Hizmetleri Platformu 2.1 ile birlikte yeni HP 6400/8400 StorageWorks Kurumsal Sanal Dizi ailesini tanıttı.

HP’de MEMA Bölgesi Depolama İş Ünitesi ve Satış Yöneticisi olarak görev alan Ian Corbett’ın bir sunum yaptığı toplantıda, yeni ürün ve çözümlerle HP’nin depolama dünyasına ne gibi yenilik ve kolaylıklar getirdiğine değinildi.Corbett, sunumunda artık depolama çözümlerinde üç kritik alan yer aldığına dikkat çekti. Bu üç alanı “Standartlaştır, optimize et ve otomatikleştir”, “İş değer i için önceliklerini belirle” ve “esnek kaynak kullanımını yerleştir” diye sıralayan Corbett; bu hamleler sonrasında kurumların gelişmiş verimlilik, azalmış operasyonel maliyetler, gereksiz depolamadan kazanç, kritik proje devamlılığı ve rekabetçi bir iş platformu kazandığını dile getirdi.Bütün bunların sağlanması için HP’nin yeni neler duyurduğunu da aktaran Corbett, özellikle yeni ürün ailelerine ve servislere dikkat çekti.Yeni neler duyuruldu?Basın toplantısında tanıtılan ürünler arasında HP’nin StorageWorks ailesinin yeni üyeleri EVA 6400 ve EVA 8400 depolama üniteleri; SAN sanallaştırma servisleri platformu ve Data Protector 6.1 yazılımı yer aldı. HP’nin geçen yıl bünyesine kattığı ve özellikle ABD’de ve Batı Avrupa’da güçlü bir varlık gösteren yönetilen servisler şirketi EDS ile bütünleşmenin de neredeyse tamamlandığına dikkat çeken Ian Corbett; EDS’nin gelişmiş yönetim servislerindeki uzmanlığını Türkiye’nin de içinde yer aldığı daha önce güçlü olmadığı bölgelere de yaymaya başlayacaklarını belirtti.Toplantıda ayrıca JP’nin geçtiğimiz aylarda bünyesine kattığı Lefthand firması ile birlikte HP ürün gamına katılan iSCSI ürün ve çözümlerinin ilk olarak önümüzdeki Nisan ayında piyasada olacağı da vurgulandı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun