Genel 19 MAYIS 2010 / 11:00

D-Smart HD devrimine hazır

D-Smart, Türkiye'de HD yayınına dair değerlendirmeler yaparken, sunacağı yeniliklerden de bahsetti.

D-Smart, Türkiye'de HD yayınına dair değerlendirmeler yaparken, sunacağı yeniliklerden de bahsetti.


D-Smart, sektörel değerlendirmeler ve D-Smart'daki yenilikleri duyurmak amacıyla 17 Mayıs tarihinde bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya D-Smart ve smile Şirketler Grubu CEO'su Mustafa Gözalan ve D-Smart'ın yöneticileri katıldı.

HD bir devrim niteliğinde

Toplantıda, D-Smart ve Smile Şirketler Grubu CEO'su Gözalan, dijital eğlence platformu D-Smart'ın, ürün yelpazesine bir yenisinin daha eklendiğini belirtti. Gözalan, Standart Definition (SD) yayın kalitesinden High Definition (HD) yayın kalitesine geçişin siyah-beyazdan renkli yayınlara geçiş gibi devrimsel bir nitelik taşıdığını söyledi. Gözalan konuyla ilgili: "HD televizyon sahiplerinin birçoğu HD yayın seyrettiklerini zannediyorlar; hâlbuki gerçek HD yayın izlenebilmesi için, HD televizyon, HD uydu alıcısı ve HD yayın gerekmektedir" diyerek, " HD televizyonların ancak HD yayın ile tam kapasiteli olarak kullanılabileceğini" ifade etti.

HD yayın teknolojisi hakkında tüketicilerin yeterli bilgilendirilmediğini belirten Gözalan; bu konuyu "tüketicilerin mağazalarda görüp satın aldıkları televizyonların evde aynı görüntü kalitesini vermemesi" ile örnekledi.

HD kanal sayısının arttırılmasına ve abonelere yeni HD kanallar sunmaya devam edeceklerini belirten Gözalan, bu konuda iş ortaklarına da: "Kapasiteyi artırsınlar, D-Smart Türkiye'de HD yayınların yaygınlaşması için üzerine düşeni yerine getirecektir" şeklinde mesaj verdi.

D-Smart'ta yeni kampanya

D-Smart Pazarlama Grup Başkanı Didem Aksoy da D-Smart'ın yeni HD kampanyası konusunda bilgi verdi. Aksoy, "Kampanya kapsamında, D-Smart dünyasına katılmak daha avantajlı. Herkesi ayda 29.99 TL'den başlayan indirimli fiyatlarla üstelik HD farkıyla D-Smart HD sahibi yapıyoruz. D-Smart'lılar ise kullandıkları D-Smart uyumlu uydu alıcılarını iade ederek, bu fırsattan daha da uygun fiyatlarla, ayda 19.99 TL başlayan fiyatlarla yararlanabilecekler" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun