Genel 27 TEMMUZ 2010 / 08:01

Cyberoam yeni UTM cihazlarını tanıttı

İşyerlerinde internet ve ağ üzerindeki tehlikeler, tehlike olmaktan çıkıyor.

İşyerlerinde internet ve ağ üzerindeki tehlikeler, tehlike olmaktan çıkıyor.


İşyerlerinde güvenlik çözümlerinde aranalar aslında birbirine benzer nitelikler gösteriyor. Kullanıcılara sorulduğunda, tamamen güvenli olsun, kolay kurulsun, kullanıcıların ne yaptıkları görülebilsin, yeni teknolojilere uyum sağlasın gibi istekler sıkça duyulur. UTM çözümleri de doğrudan bağlantı cihazı üzerinden güvenlik sağladığından bu istekleri yerine getirebiliyor.

Cyberoam yeni UTM güvenlik cihazları CR500ia ve CR750ia'in tanıtımını yaparak, ürünlerin piyasaya sürüldüğünü açıkladı. Cyberoam yeni cihazlarıyla hız ya da değer kaybı yaşamadan geniş ölçekte koruma sağlamayı amaçlıyor.

Cyberoam Ürün Müdürü Abhilash Sonwane yeni ürünleriyle ilgili olarak, "Çıkardığımız ürünler en yeni teknolojilere uyum sağlıyor. Bulut bilişim, Web 2.0, mobilite ve sosyal medyada ortaya çıkabilecek her türlü tehlike ve saldırılara karşı koruma sağlıyor" dedi.

Yeni çıkan ürünlerde genişletilebilir güvenlik mimarisi, 3G/WiMAX desteği, HTTPS/SSL trafik güvenliği, anında mesajlaşma arşiv ve kontrolü, yeni nesil arayüz ve IPv6'ya hazır Gold Logo sertifikası bulunuyor.

Yapılan açıklamaya göre Cyberoam UTM çözümleriyle güvenlik, bağlantı ve üretkenlik uygulamalarını aynı arayüzde sunmayı amaçlıyor. Ayrıca bağlantı sırasında kullanıcıların ağ üzerindeki hareketleri tamamen görülerek kontrol edilebiliyor. Cihazlar kolay kurulumlarıyla da kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Detaylı bilgiye www.cyberoam.com adresinden ulaşılabilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun