Genel 23 MART 2009 / 12:28

Crea performansını CXP i7 ile artırıyor

CXP İ7 ürününün yüksek performansı sayesinde kullanıcılar aynı anda birden fazla işi bir arada yapabilecekler.

CXP İ7 ürününün yüksek performansı sayesinde kullanıcılar aynı anda birden fazla işi bir arada yapabilecekler.


Crea CXP i7, Intel’in yeni dört çekirdekli işlemcisi masaüstü bilgisayarından maksimum performans isteyen kullanıcıların imdadına yetişiyor. Crea bu anlamda CXP i7 modelinde İntel Core i7 920’yi kullanıyor. CXP i7 500 GB’lık bir sabit diske sahip ve bunun sayesinde kullanıcılar herhangi bir taşınabilir diske gerek kalmadan verilerini saklayabilecek. Blu-ray disklerde tek katmanda 25, çift katmanda ise 50 GB bilgi saklanabiliyor.  


CXP i7’in kullanıcılara sunduğu diğer bir avantaj da Intel hyper-threading teknolojisi. Bu teknoloji sayesinde bilgisayarın işlemcisi birden fazla uygulamayı aynı anda çalışmasını sağlıyor. Böylece bilgisayarın bazı uygulamalarda çift işlemcili gibi çalışıp performans kaybını engelliyor.  


CXP i7 ayrıca Intel Turbo Boost teknolojisiyle tüketicilere ihtiyaçlarına ve iş yüküne uygun hale getirerek performansları artırma olanağı sunuyor. Turbo Boost, yongaya yerleştirilmiş özel bir güç kontrol birimi yoluyla, harcanan gücü çoğaltmadan performansı yükseltmek amacıyla, tek veya çoklu uygulamalar için dört bağımsız işlemci çekirdeğinin birinin veya daha fazlasının saat hızını otomatik olarak yükseltiyor. Crea CXP i7’nin fiyatları 1699 USD (2835 TL) + KDV’den başlıyor. www.crea.com.tr

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun