Genel 06 OCAK 2009 / 13:11

Consumer Electronics Show hasreti bitiyor

Dünyanın en kapsamlı tüketici elektroniği fuarı olarak kabul edilen CES'in 2009 etkinliği 8-11 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta gerçekleşecek.

Dünyanın en kapsamlı tüketici elektroniği fuarı olarak kabul edilen CES'in 2009 etkinliği 8-11 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta gerçekleşecek.


Tüketici elektroniği endüstrisini büyütmek amacıyla yola çıkan CES’in (Consumer Electronics Show) 7 Ocak Çarşamba günü açılış konuşmasını yapacak isim Microsoft CEO’su Steve Ballmer olacak.


CES'in bu yıl, 2,700’den fazla katılımcısı olacak. Bu katılımcıların 300'ü fuara ilk kez bu sene katılacak. Blockbuster, Chumby, Electronic Arts, Eye-Fi, Huawei, Hyundai/Kia, Mattel, ooma, Phoenix Technology, PricewaterhouseCoopers ve Verizon Wireless bunlardan bazıları. Ziyaretçilere, 30 değişik ürün ve içerik kategorisindeki tüm yenilikleri 160 bin metrekarelik bir alanda görme imkanı sunulacak. Fuar boyunca 500 uzman konuşmacıyla 200 konferans gerçekleştirilecek.


40 yılı aşkın süredir düzenlenen CES fuarına katılmak için Tüketiciği Elektroniği endüstrisinde profesyonel olarak yer almanız gerekiyor.  CES 2009'da bizlere birçok yeni teknoloji ve ürün sunulacak. Samsung, dünyanın bugüne kadar üretilen en küçük televizyonu tanıtacak. Üç boyutlu televizyon görüntüleme sistemleri sergilenecek. Yahoo ve Intel ortak yapımı internet bağlantılı TV prototipleri ilk kez CES’te gösterilecek. Ev sinema sistemleri, oyun,  home networking, kablosuz, araç içi teknolojisi, gelişen teknolojiler ve ses gibi bir çok tüketici elektroniği sektörü fuarda yer alacak.