Genel 29 ARALIK 2008 / 13:22

Connectra ile güvenli uzaktan erişim

Check Point, SSL VPN, IPSec VPN ve saldırı engelleme özelliklerini merkezi yönetim ile birlikte sunan tek uzaktan erişim ağ geçidi Connectra NGX R66 sürümünü pazara sundu.

Check Point, SSL VPN, IPSec VPN ve saldırı engelleme özelliklerini merkezi yönetim ile birlikte sunan tek uzaktan erişim ağ geçidi Connectra NGX R66 sürümünü pazara sundu.


Check Point Connectra’nın yeni sürümü NGX R66 halka açık veya kuruma ait bilgisayarlardan kurum ağına güvenli uzaktan erişim sağlarken, entegre saldırı engelleme sistemi tehditlere karşı koruyor.


Connectra, hem kurumların mevcut VPN altyapılarından faydalanarak, personelin yönetilen dizüstü bilgisayarlardan geleneksel IPSec bağlantıları kurabilmelerini, hem de SSL teknolojisi ile, personelin kurum ağına yönetilmeyen, halka açık bir bilgisayardan veya internet kiosk’lardan güvenle bağlanabilmelerini sağlıyor. Connectra ayrıca, entegre saldırı engelleme sistemi ve kapsamlı uç nokta güvenliği sayesinde virüsler, malware ve kötü niyetli saldırıları engelleyerek, güvenlik problemi barındıran bilgisayarların, kurumsal ağ için tehdit oluşturmalarını önlüyor.


DynamicID teknolojisi ile Connectra, kimlik doğrulama kodunu SMS ile kullanıcıya gönderen ilk ve tek SSL VPN çözümü olma özelliğini taşıyor. Böylece ayrı bir kimlik doğrulama sunucusu ihtiyacı ortadan kalkıyor ve kullanıcıların yanlarında sık sık kaybedilen akıllı kartlar veya token’lar taşımalarına da gerek kalmıyor. Ayrıca dinamik şifre üreten bir sunucu kurmak ve SMS mesajlarının dağıtımı için de bir mobil servis ile çalışmak yerine, DynamicID tüm bu işlevleri tek bir çözümde bir araya getiriyor. Bu çözüm, iki faktörlü kimlik doğrulamanın zorunlu olduğu ödeme kartları endüstrisi gibi sektörlerde, şirketlere düzenlemelere uyum sağlamak için çok kolay bir yol sunuyor. DynamicID, Check Point Connectra NGX R66 güvenli uzaktan erişim ağ geçidi ile birlikte sunuluyor.


www.checkpoint.com/products/connectra/index.html