Genel 21 OCAK 2011 / 17:26

Çöle taşınan kardan adam yıkılmadı, ayakta kaldı

Karton kutuyla soğutucu olmadan Japonya’dan Bahreyn Çölü’ne taşınan kardan adamın yaşam mücadelesi düşündüğünüzden daha uzun sürdü.

Bu şirin kardan adam hayatını tehlikeye atarak tuhaf bir yolculuğa çıktı ve soğutucu olmadan karton kutuda tam binlerce kilometrelik yolculuğun ardından Bahreyn Çölü’ne ulaştı. Japonya’dan yola çıkan kardan adamı canlı tutan şey ise Panasonic tarafından yaratılan yeni vakumlu yalıtım panelleri oldu.Aslında kardan adamın çöle taşınmasının ardında yatan hikaye de ilginç. Bahreyn’de yaşayan Amna al-Haddad isimli kızın Facebook sayfasından erkek kardeşinin hayatında hiç kar görmediğini yazmasıyla harekete geçen Panasonic çalışanları, vakumlu yalıtım panelleri sayesinde bir ilki gerçekleştirdi ve bu işe imza attı.Hayatında ilk kez kar gören çocukların sevinci de görülmeye değer:[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3FM6OAIyWZM&feature=player_embedded[/youtube]

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun