Genel 24 KASIM 2010 / 09:07

Çocukları artık oyuncak kesmiyor

Araştırmaya göre her 3 çocuktan biri tatil hediyesi olarak iPad istiyor.

Araştırmaya göre her 3 çocuktan biri tatil hediyesi olarak iPad istiyor.


Teknolojinin gelişimi alışkanlıkları ve ihtiyaçları da değiştiriyor. Pazar araştırma şirketi Nielsen’ın ABD’de 6-12 yaş arası çocuklarda yaptığı araştırmada, çocukların tatil hediyesi olarak en çok iPad istediği ortaya çıktı.

Araştırmaya katılan çocukların yüzde 31’i önümüzdeki altı ay içinde iPad almayı isterken, bu sıralamayı iPad’den sonra benzer yüzdeyle iPod Touch takip ediyor. Yine çocukların dörtte biri bir Nintendo DS’e sahip olmak isterken, yüzde 21’i PS3, yüzde 12’si ise tatil hediyesi olarak ancak Xbox 360 ile tatmin olacaklarını söylüyor.

Bunların yanı sıra artık oyuncaklarla yetinmeyen bu çocukların yüzde 20’si iPhone, yüzde 20’si ABD’de henüz piyasaya çıkmamış olan Nintendo 3DS, yüzde 18’i Wii ve yüzde 11’i Kindle ya da Nook markalı e-okuyucu istiyor.

Diğer kategorilere baktığımızda hayallerini artık teknoloji süsleyen bu çocukların yüzde 21’i akıllı telefon isterken, yüzde 21’i ise mutlaka bir cep telefonu sahibi olmak istiyor.

Standartları yüksek tutan çocukların beşte biri evlerinde yeni bir TV seti görmek isterken, yüzde 16’sı Blu-ray Player’e sahip olmanın hiç de fena sayılmayacağını söylüyor.

Bizler eskiden bir çikolataya tav olup, bisiklet alındığında havalara uçardık.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun