Genel 28 OCAK 2010 / 11:37

Çocuklar yönetmen oluyor

Dassault Systèmes (DS), çocuklara kendi 3 boyutlu filmlerini yaratma fırsatını sunuyor.

Dassault Systèmes (DS), çocuklara kendi 3 boyutlu filmlerini yaratma fırsatını sunuyor.


Ürün yaşam döngüsü yönetimi (PLM) ve 3 boyutlu yazılımların öncülerinden Dassault Systèmes (DS), üretim sektörlerinin yanı sıra eğlence sektörüne yönelik çözümleriyle de dikkat çekiyor. DS çözümlerinden biri olan 3DVIA yazılımından yararlanılarak hazırlanan site, tüm çocuklara fotoğraf ve seslerini yükleyip 3 boyutlu animasyonlar yaratma şansı veriyor. Bu eğlenceli uygulama, yapımcılığını ünlü Fransız Yönetmen Luc Besson'un üstlendiği animasyon filmi ‘'Arthur ile Minimoylar 2'' kullanılarak hazırlanmış.

DS yönetimi geçen yıl ünlü yapım şirketi Europacorp ile gerçekleştirdikleri işbirliği sayesinde, yenilikçi 3 boyutlu çözümlerinin sinema ve evlere girmesini de sağlıyor. Bu işbirliği ile 3 boyutlu çözümlerin halka açıldığını vurgulayan Dassault Systèmes Türkiye Satış Müdürü Burak Süsoy, "3DVIA yazılımımız, 3 boyutun gerçek zamanlı keyfini birçok sanayi sektöründen sonra eğlence ve sinema sektörlerine de getiriyor. Son olarak Luc Besson Arthur ve Minimoylar 2 ‘yi DS teknolojilerini kullanarak yarattı" diyor.

Kendi 3 boyutlu animasyonunuzu nasıl yapacaksınız?

Siteye üye olduktan sonra, kendinize ait bir kullanıcı adı ve şifre oluşturun. Bilgisayarınıza otomatik olarak inen DS'in basit yazılım uygulaması ile kullanma hakkını elde ediyorsunuz ve uygulama otomatik olarak başlıyor. Yaşı 18'in altında olanlar için ebevenylerinin onayı gerekiyor. Bu işlemlerin tamamlanmasından sonra istediğiniz kişinin yüz fotoğraflarını yüklüyorsunuz. Yükleme işlemlerinizi tamamladıktan sonra da hazırladığınız 3 boyutlu animasyonunuzu zevkinize göre düzenleyerek sevdiklerinizle paylaşabiliyor, onları da uygulamaya davet ederek kendi yakınlarınızdan oluşacak bir "Minimoy" köyü yaratabiliyorsunuz. Tabi beraberce bir karaoke yarışmasına katılma şansınız da var.

Kendi 3 boyutlu klibinizi çekmek veya 3 boyutlu avatarınızı yaratmak isterseniz bu kez de www.tvnima.com sitesine üye olmanız gerekiyor.

Siteye http://minimoys.3ds.com adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun