Genel 15 MART 2012 / 16:59

Çocuklar "Okulumuz Yeşil" ile bilinçleniyor

Panasonic’in geçtiğimiz yıl Türkiye’ye taşıdığı sosyal sorumluluk projesi olan “Okulumuz Yeşil”, bu yıl da öğrencileri çevre konusunda bilinçlendirmeye devam edecek. Tüm dünyada çevre bilincini genç nesillere aşılamayı hedefleyen, dünya çapında bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi olan “Okulumuz Yeşil!”, ilköğretim öğrencilerine iklim değişikliğine ve gezegenin korunma yollarına dair eğlenceli bir öğrenim imkanı sunuyor. Panasonic tarafından temin edilen materyallerin kullanıldığı program kapsamında geçtiğimiz yıl İstanbul’daki 39 ve Balıkesir’deki 20 okulun öğrencilerine çevreyi koruma yöntemleri öğretildi .

Yeni dönemde Balıkesir’deki 60 ilköğretim okulunu da dahil eden proje kapsamında, öğretmenler kendilerine ücretsiz olarak dağıtılacak materyallerle ilköğretim çağındaki çocukları iklim değişikliği, küresel ısınma, çevre kirliliği, sera gazlarının atmosfere etkisi, gezegeni korumanın yolları gibi konularda bilgilendirecekler.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Panasonic Türkiye Genel Müdürü Ahmet Telatar, bu program sayesinde Türk çocuklarının gelişimine önemli katkılar sağlanacağını düşündüklerini belirtirken, amaçlarının geçen yıl olduğu gibi bu yıl da daha fazla çocuğu çevre konusunda bilinçlendirmek olduğunu söyledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun