Genel 07 OCAK 2016 / 12:04

Çocuklar için programlanabilir top

Hackaball adındaki programlanabilir top, çocuklar için oyuncak kavramını değiştiriyor.

Çocukların yaratıcılıklarını geliştirmek için oynadığı oyuncaklar çok önemli. Kısa bir geçmişe kadar Lego'lar, çocukların en önemli zihinsel gelişim kaynaklarından biriydi. Hatta hala öyle olabilir. Çocuklar için "kendi oyuncağını kendin üret" mantığını aşılayan Lego'ya, "kendi oyuncağını kendin programla" alternatifi de Hackaball'dan geliyor.

85 dolardan satışa çıkacak olan Hackaball, içerisinde renkli LED aydınlatma ve çeşitli sensörler bulunan bir top. 6 yönlü hareket algılayıcısının da içerisinde barındıran top, programlanabilir bir yapıda. Topun atıldığında veya sabit bir şekilde belirli bir süre durduğunda renk değiştirmesi gibi temel işlevler atanabiliyor. Hackaball'un bu özelliği çocuklara programlayı sevdirmek için tasarlanmış.

Silikon dış yapısı topun zıplaması için yeterli esnekliği sağlarken işin programlama tarafı iPhone veya iPad üzerinden gerçekleşebiliyor. iOS platformundaki uygulamasının tamamen çocuklara minik programlama yaptıracak bir yapıda olduğu belirtiliyor.

Ürünün Türkiye'ye ulaşıp ulaşmayacağı merak konusu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun