Genel 16 HAZİRAN 2010 / 08:03

Çocuklar bu yaz fotoğrafla coşacak

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi'nin fotoğraf eğitim programlarıyla çocuklar dünyaya farklı bir gözle bakacak.

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi'nin fotoğraf eğitim programlarıyla çocuklar dünyaya farklı bir gözle bakacak.


PhotoWorld Fotoğraf Merkezi'nde psikologlar eşliğinde 7-11 ve 12-16 yaş gruplarına göre hazırlanan fotoğraf eğitim programlarıyla çocuklar ve gençler dünyaya farklı bir gözle bakıyor. Kadıköy Bahariye Caddesi'ndeki merkezde gerçekleşecek eğitimlerde çocukların ve gençlerin zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimine katkıda bulunularak, yaratıcılıklarını ortaya çıkarmaları hedefleniyor.

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi'nde, Çocuklar için Yaz Okulu'nda deneyimli eğitmenler eşliğinde gerçekleşecek olan eğitimler 3 hafta sürecek. Haftaiçi Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri gerçekleşecek olan program sonunda öğrencilerin çalışmaları Photo World Fotoğraf Merkezi'nde sergilenecek. Program kapsamında öğrenciler temel fotoğraf bilgilerini öğrenerek, uygulama çekimleriyle birlikte bir yandan dış dünyaya tanıklık ederken, diğer yandan aileler, çocuklarının iç dünyasına yolculuk yapacaklar.

Çocuklar için Yaz Okulu'nda 7-11 Yaş grubu için hazırlanan derslerde öğrenciler fotoğraf makinesini oluşturan parçalar, ışık, hareket, doğru kompozisyon, doğayı keşfetme ve yakın çekim ve Picasa programını kullanmayı öğrenecekler. 12- 16 Yaş grubu eğitim içeriği ise dijital fotoğrafçılık, makine ve lensler, pozlama, enstantane ve diyafram, fotoğraf çekiminde ışık, fotoğraf makinesinin özel fonksiyonları, doğru kompozisyon ve çekim teknikleri konularından oluşuyor. Eğitimler iki uygulama gezisiyle destekleniyor.

Çocuklar için Fotoğraf Yaz Okulu, 3 ayrı dönemden oluşuyor. 1. Dönem 28 Haziran - 12 Temmuz 2010, 2. Dönem 19 Temmuz - 2 Ağustos 2010, 3. Dönem 9 Ağustos - 23 Ağustos 2010 tarihleri arasında gerçekleşecek.