Genel 08 EKİM 2014 / 09:53

Coca-Cola ve BT Güney Afrika'da internet erişimi sunuyor

Coca-Cola South Africa, şişeleme ortağı Coca-Cola Fortune ve BT Global Services şirketleri, Coca-Cola soğutucularına WiFi özelliği ekleyerek Güney Afrika’daki maddi imkanları kısıtlı topluluklara ücretsiz internet erişim hizmeti sunmak için ortak bir proje başlattı. Proje kapsamında, Coca-Cola soğuk içecek dolaplarının kurulumunu üstlenirken, BT bağlantı, internet erişimi ve mesleki eğitim hizmeti sunuyor.Pilot proje, Doğu Cape bölgesindeki Umtata ve Mpumalanga eyaletindeki Nelspruit’te olmak üzere iki kilit alanda hayata geçirildi.

Coca-Cola South Africa Bilgi Teknolojileri Direktörü David Visser bu girişimle ilgili şunları kaydetti: “Bu girişim, Coca-Cola’nın ilgili toplulukların bireylerini güçlendirerek sürdürülebilir topluluklar oluşturma konusundaki kararlı duruşunun bir parçasıdır. Bölgedeki öğrencilere ve okul çağındaki çocuklara ücretsiz WiFi erişimi sağlayarak onlara araştırma yoluyla bilgi dağarcıklarını genişletme imkânı tanırken, bir yandan da topluluktaki girişimci ve küçük boy işletme sahiplerine işle ilgili faaliyetlerinin bazılarını internet üzerinden yönetme imkânı tanıdığımıza da inanıyoruz.”

BT Global Services Afrika Bölgesi Direktörü Oliver Fortuin ise görüşlerini şöyle dile getirdi: “Coca-Cola ile işbirliği yapmaktan ve sınırlı hizmet götürülmüş topluluklara, bilgi ve eğitim olanaklarına çok daha ileri düzeyde erişim imkânı verecek buprojede yer almaktan çok mutluyuz. BT olarak benimsediğimiz “Connected Society” Bağlantılı Toplum vizyonumuza göre, dijital bağlantıların gücünden faydalanılarak insanların yaşan koşullarının iyileştirilebileceğine inanıyoruz. Bilgiye ve internete erişim imkanı sunmanın yanı sıra, insanların teknolojiyi yaratıcılıklarını geliştirmelerive günümüzün bağlantılı dünyasının olanaklarından faydalanmaları için kullanmalarına yardımcı olmak istiyoruz.”

Proje, Nelspruit ve Umtata eyaletlerindeki halka WiFi bağlantı hizmeti sunuyor. Projenin uygulanma noktaları, yerel halkın teknoloji kullanımının azami düzeye çıkarılması amacıyla, ulaşım kolaylığı açısından stratejik olarak seçildi. Birinci nokta Umtata, Qunu’da bulunan Sasol Entegre Enerji Merkezi (SIEC), yerel halk için gözde mekânlardan biri olmakla birlikte taksi durağına yakın olması sayesinde çok sayıda insan çekiyor. SIEC çoğunluğu kadınlardan oluşan bir yönetim kadrosuna sahip bir kooperatif tarafından işletiliyor. İkinci nokta ise Mpumalanga, Bushbuckridge’de bulunan Thokozane Fast Food’da bulunuyor.

İki nokta da alışveriş merkezleri ve okullara yakın konumlarından dolayı, internete iş ve eğitim amaçlı erişim olanağı sunması sayesinde topluluk bireylerine günlük faaliyetlerini bir arada yürütme imkânı sağlıyor. Alışverişten bağımsız olarak WiFi üzerinden ücretsiz sunulan internet erişiminden iki noktada bulunulan süre boyunca yararlanılabiliyor.

Coca-Cola South Africa, Coca-Cola Fortune ve BT Global Services, Güney Afrika’daki toplulukları desteklemek ve sürdürülebilir büyümelerine katkı sağlamak amacıyla projeyi büyütmeyi ve Güney Afrika’nın çeşitli bölgelerine WiFi destekli soğutucular yerleştirmeyi amaçlıyor.

 
ETİKETLER : BT coca cola
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun