Genel 21 KASIM 2009 / 08:34

CMC'nin Malatya Operasyon Merkezi hizmete girdi

Çağrı merkezi sektörünü Malatya'ya taşıyan CMC, şehirde 1.200 kişiye iş olanağı yaratıyor.

Çağrı merkezi sektörünü Malatya'ya taşıyan CMC, şehirde 1.200 kişiye iş olanağı yaratıyor.


Malatya ve bölgenin kalkınmasına önemli katkılar sağlayacak bir yatırım olarak öne çıkan CMC Malatya Operasyon Merkezi, 2010 yılında 1.200 kişiyi istihdam edecek. Yaklaşık 3,5 milyon ABD doları yatırım yapılan Operasyon Merkezi, ilk etapta 600 kişilik bir ekiple Global Bilgi/Digiturk ve Finansbank'a hizmet veriyor.

CMC (Customer Management Center), Malatya'da kurduğu yeni operasyon merkezini, 19 Kasım 2009 tarihinde düzenlenen törenle hizmete açtı. Merkezin açılışında bir konuşma yapan CMC Genel Müdürü Başak Soykan şunları vurguladı: "Altyapı imkanları, ulaşım olanaklarının çeşitliliği ve nitelikli bir çağrı merkezi için ihtiyaç duyulan insan kaynağına erişim imkanları dolayısıyla Malatya'yı tercih ettik. Başlangıçta 150 kişi ile başlayan Malatya Operasyon Merkezi'mizde bugün 600 kişi bulunuyor. CMC olarak Malatya'daki operasyonumuzun geleceğine inanıyoruz."

Başak Soykan konuşmasına şöyle devam etti: "Bir Turkcell şirketi olan Global Bilgi'yle devam eden işbirliğimiz, 2009 yılında Digiturk'ün çağrı merkezi hizmetlerinin de eklenmesiyle daha da genişledi ve hızla büyümeye devam ediyor. Finansbank'ın da CMC için çok önemli bir yeri var. Finansbank, bizim finans sektöründeki ilk müşterimiz."

Malatya 10 il arasından seçildi

CMC Anadolu'ya yönelik yatırım yapmaya karar verdiğinde büyük bir fizibilite çalışması yaparak aralarında Malatya'nın da olduğu 10 ilin, planladığı yatırım için uygun olabileceği sonucuna vardı. Yapılan incelemeler sonunda seçenekleri üç ile indiren CMC, kaliteli işgücü, altyapı, ulaşım imkanları ile yerel yönetimlerin gösterdiği ilgi nedeniyle Malatya'nın proje için en doğru yer olduğuna karar verdi.

Çalışanlar on binlerce kişi arasından seçildi!

CMC Malatya Operasyon Merkezi'nde görev yapmak için bugüne dek 22.500 kişi başvuru yaptı. Şu anda görev yapan 600 kişilik ekip de bu başvurular arasından seçildi. 2010'da 1.200 kişiyi istihdam edeceği öngörülen merkezin, önümüzdeki yıl mevcut başvuruların yanı sıra 10.000'i aşkın başvuru alacağı tahmin ediliyor. Önümüzdeki yıldan itibaren CMC Malatya Operasyon Merkezi'ndeki ekibin tamamı yalnızca bölgeden seçilmiş çalışanlardan oluşacak ve böylece istihdam anlamında Malatya ve çevre illere katkı en üst seviyeye çıkarılacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun