Genel 01 ŞUBAT 2010 / 15:38

Cisco milyar dolarlık fikirler arıyor

Cisco, küresel inovasyon yarışması I-Prize ile bir kez daha milyar dolarlık fikir avına çıktı.

Cisco, küresel inovasyon yarışması I-Prize ile bir kez daha milyar dolarlık fikir avına çıktı.


Cisco yenilikçi iş ve teknoloji fikirlerinin ortaya çıkması için başlattığı I-Prize yarışmasının ikincisini düzenlediğini duyurdu. Yarışma, tüm dünyadan girişimcileri milyar dolar edecek ölçüde yaratıcı iş fikirlerini ortaya koymaya davet ediyor. Geçen yıl yaklaşık 2 bin 500 katılımcının yarıştığı I-Prize'da bu yıl da dünya çapındaki girişimciler, Cisco'nun genişleyen işbirliği çözümleri üzerinde iş ve teknoloji fikirlerini geliştirecekler. Yarışma sonucunda kazanan ekip 250 bin dolarlık ödülün sahibi olacak. Yani milyar dolarlık hayal üreten, 250 bin doları cebe atacak.

Yarışmaya yapılacak başvuruların çalışma hayatının geleceği, bağlı yaşam, öğrenmenin yeni yolları ve eğlencenin geleceği olarak belirlenen dört kategoriden birine uygun olması gerekiyor. I-Prize katılımcıları fikirlerini geliştirme aşamasında Cisco'nun Show and Share, Pulse, WebEx ve TelePresence uygulamalarından oluşan işbirliği platformundan faydalanabilecekler. Spigit tarafından desteklenen yönetim platformu sayesinde de yarışmacılar fikirlerini açık pazar üzerinde sanal para karşılığı alıp satabilecekler. Teknolojik yenilikçilik ve iş fırsatı gibi kriterlere göre değerlendirilecek olan başvuruların tümünde platform olarak IP ağının kullanılması şartı aranıyor.

I-Prize hakkında daha fazla bilgiyi bu adreste bulabilirsiniz.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun