Genel 13 AĞUSTOS 2010 / 11:07

Cisco karını yüzde 79 artırdı

Cisco, dördüncü çeyrek sonuçlarını açıklarken, agresif büyüme hedeflerini sürdüreceğini belirtti.

Cisco, dördüncü çeyrek sonuçlarını açıklarken, agresif büyüme hedeflerini sürdüreceğini belirtti.


Cisco, 2010 yılının dördüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. 2009 yılının dördüncü çeyreği ile kıyaslandığında satışlarını yüzde 28 artıran şirket, bu çeyrekte 10,8 milyar dolarlık satış yaptığını duyurdu.

31 Temmuz’da sonlanan 2010 dördüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine oranla net geliri 1,1 milyardan 1,9 milyara yükselen şirket, yüzde 79 kar artışı sağladığını belirtti.

Ürün ailesini Cius tableti ile tüketici elektroniği yönünde genişleten şirketin finansal sonuçlarından memnun olan Cisco CEO’su John Chambers, ekonominin inişli çıkışlı gidişatına aldırmaksızın oluşturdukları kar modelinden olumlu sonuç aldıklarını belirtti. Stratejilerinden son derece emin olduğunu belirten Chambers, agresif büyüme hedeflerini devam ettireceklerini ve inovasyon yatırımlarının artacağını söyledi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun