Genel 22 EKİM 2008 / 07:53

Cisco I-Prize'da enerji tasarrufu fikri galip geldi

Yenilikçi iş ve teknoloji fikirlerinin ortaya çıkması için dünya çapında düzenlenen Cisco I-Prize yarışmasını, geliştirdiği enerji tasarrufu sağlayan iş planı ile Rus ve Almanlardan oluşan ekip kazandı.

Yenilikçi iş ve teknoloji fikirlerinin ortaya çıkması için dünya çapında düzenlenen Cisco I-Prize yarışmasını, geliştirdiği enerji tasarrufu sağlayan iş planı ile Rus ve Almanlardan oluşan ekip kazandı.


Cisco I-Prize yarışması, Ekim 2007 tarihinde Hindistan’ın Bangalore kentinde Cisco’nun Küreselleşme Merkezi’nin açılışı ile birlikte başladı. Yarışma başladıktan ilk üç ay sonra 104 ülkeden 2500’den fazla girişimciden katılım için başvuru geldi. Yarışma, tüm dünyadan girişimcileri beyin fırtınası yapabilecekleri, yenilikçi iş ve teknoloji fikirleri geliştirebilecekleri, takımlar oluşturarak iş planı taslakları hazırlayabilecekleri ve tüm bunların sonucunda Cisco’ya katılma fırsatını yakalayabilecekleri çevrimiçi forum üzerinde çalışmaya davet ediyor. Yarışma jürisi, katılımcıların fikirlerini teknolojik yenilikçilik ve iş fırsatı kriterlerinin yanı sıra 5 ila 7 yılda Cisco’ya 1 milyar dolar getirecek birer iş fırsatı olabilme potansiyellerine göre de değerlendiriyor.


Liderliğini Almanya’da Karlsruhe Üniversitesi’nde Bilgisayar Bölümü’nde öğrenci olan Anna Gossen’in yaptığı, yine Almanya’da Applied Sciences Üniversitesi Bilgisayar Bölümü öğrencisi Nield Gossen ve Rusya’dan Sistem Mühendisi Sergey Bessonnitsyn’in yer aldığı ekip yarışmayı kazanarak 250 bin dolar para ödülü kazandı. Para ödülü takım üyeleri arasında eşit olarak paylaştırıldı. Ekip, fikirlerini Cisco’nun TelePresence, Bütünleşik İletişim ve WebEX Connect uygulamalarından oluşan işbirliği platformuna dayanarak geliştirdi. Ekip üyeleri, para ödülünün yanı sıra Cisco bünyesine katılabilme şansına da sahip olabilecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun